החלטה תקדימית ומסוכנת מבחינת הפועל תל אביב מצד פיפ"א: בית הדין המשמעתי של ארגון הכדורגל העולמי שיגר השבוע מכתב לאדומים, בשל חוב זעום יחסית וחדש שקפץ לקבוצה הסעודית אל הילאל, שנוצר עקב ההליך המשפטי בנוגע להחתמתו של מיחאי פינטילי בזמנו, ובו הבהיר כי לא להפריד בין הישות המשפטית של הפועל ת"א – "פועלי אחזקות ת"א" שרכשו את המועדון אחרי פירוק "הראל אחזקות" לפני למעלה משלוש שנים – לבין הקבוצה עצמה. 

כזכור, פינטילי שהגיע להפועל ת"א ביוני 2016 ביחד עם קלאודיו בומבה, הוחתם שנה לפני כן באל-הילאל, ששילמה בעבורו 2.4 מיליון יורו והחתימה אותו על חוזה ארוך טווח, אולם לאחר 12 משחקים במדיה, הקבוצה הסעודית לא עמדה בתשלום שכרו והוא הושאל בינואר לפאנדורי הרומנית, ממנה עבר להפועל. 

קלאודיו בומבה (משה חרמון)קלאודיו בומבה (משה חרמון)

לפני חתימתו הרשמית בהפועל ת"א, התעורר מאבק בין המועדונים, כאשר הסעודים טענו שלשחקן יש חוזה לשתי עונות נוספות בקבוצתו הסעודית ועד שלא יסיים את הפרוצדורה מולם, במועדון לא יוכלו להשלים את העסקה. 

לבסוף, הרומני הוחתם, הסעודים תבעו את הפועל בפיפ"א ונדחו, כמו גם ערעורם, אבל לאחר מכן דרשו את החלק היחסי של שכר הטרחה במסגרת המאבק המשפטי מול האדומים ולפי החלטת פיפ"א, בקשתם התקבלה ומדובר בסכום זעום יחסית לשאר החובות של כ-10 אלף אירו, זאת בנוסף לחובות שכרגע עומדים על סך כ-7.5 מיליון שקלים ויכולים להגיע עד כ-15 מיליון שקלים.

מיחאי פינטילי (רדאד ג'בארה)מיחאי פינטילי (רדאד ג'בארה)

אבל, למרות הסכום הנמוך יחסית, מדובר בהחלטה שעלולה להתברר כמשמעותית ביותר עבור האדומים, ואף מכרעת, כאשר פיפ"א פירטה בה לגבי העובדה שהיא לא מבחינה בין הפועל ת"א (הסבירה כי מדובר באותו שם Hapoel Tel Aviv f.c, עם אותם מדים באותם צבעים, אותו אצטדיון בלומפילד ואותה קבוצה שהמשיכה את דרכה של הקודמת כביכול) לבין היישות המשפטית (ציינה שאין כל ספק שהשתנתה ופירטה לגביה) וכי המען לאותם חובות הוא זהה מבחינתה, אחרי שהפועל הפנתה את אל הילאל כביכול לקופת הפירוק וטענה כי אין זה חוב שלה.

באותה החלטה של פיפ"א, צוין כי על האדומים לשלם לסעודים תוך 60 יום ולא יחלו עליהם סנקציות שמתחילות בקנס כספי, איסור העברות שחקנים בישראל ובחו"ל וכן איסור השתתפות במפעלים האירופיים, זאת בעוד הם מקווים להירשם עד סוף החודש הבא למפעלי אופ"א לקראת העונה הבאה בתקווה שיגיעו למוקדמות הליגה האירופית דרך הליגה או גביע המדינה, ובתקווה שבקשתם תאושר בשל כל החובות. כך או כך, מדובר בהחלטה משמעותית של פיפ"א ואם אפשר לדרג בין החובות – זה החוב הכי קטן אבל שהפועל הכי צריכה לחשוש ממנו כי מדובר בעליית מדרגה וכי תשלום החוב יצור עבורה תקדים מסוכן מאוד.