קשר מכבי חיפה רועי קהת, כמו גם הבלם אליסון דוס סנטוס, מקווים במהלך השבוע לסיים את הסאגה סביבם ולהגיע להבנות בנוגע לשחרורם מול הירוקים. קהת, שמחזיק בחוזה של 400 אלף יורו ינחת היום (שני) מחופשה ואם יגיע לידי הסכמה בנוגע לשחרורו השחקן מיועד לעבור או למכבי נתניה או ליריבה העירונית הפועל חיפה.

מאמן הכושר של בני יהודה, אבנר עיני, מועמד להחליף את ערן שדו, שעזב לגוואנגז’ו ר.פ. עיני חזר לקדנציה נוספת בבני יהודה באוקטובר 2016 ומהווה חלק מהצוות המקצועי של יוסי אבוקסיס.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אלברמן: "רוצה לקדם את הכדורגל הישראלי"

שבוע לפני פתיחת האימונים הרשמית ובזמן שמהקבוצה נפרדו לא מעט שחקנים ובנוסף יש כאלה אשר סימן שאלה גדול מרחף על עתידם, במכבי חיפה לא ממש מתרגשים מהעובדה שעדיין לא הוחתמו שחקני רכש על חשבונם והבהירו: "חשוב שנצרף שחקנים נכונים". במועדון מקווים שעד פתיחת האימונים תתבהר מעט יותר תמונת הרכש וניתן יהיה לקדם מספר מגעים, בעיקר עם זרים מיועדים. לקבוצה הוצעו לא מעט שמות של שחקנים על הפרק, חלקם בסכומי העברה גבוהים במיוחד אותם דחתה.

במקביל, גם המצב בגזרת הליגיונרים המיועדים אינו מעודד. טאלב טוואטחה שסומן לחזור כבר בוחן אפשרות לעבור ולשחק בטורקיה אצל טרבזונספר כפי שפורסם לראשונה ב- ONE, תומר חמד ובירם כיאל שואפים להמשיך באנגליה וגם אלמוג כהן ימשיך ככל הנראה בגרמניה. במצב כזה ואחרי שכבר ירדה מדולב חזיזה, במכבי חיפה יתרכזו בעיקר בזרים שאמורים לעשות את ההבדל.

מבין שחקני הסגל הקיימים יש סימן שאלה לגבי רמי גרשון, כמו גם לגבי סאן מנחם וניקיטה רוקאביצה, שאינו מוכן לקבל את ההצעה החדשה של חיפה שמסתכמת ב-230 אלף דולר פלוס אופציה לעונה נוספת. מרקו בלבול יצטרך לקבל החלטות לגבי הרכש והצוות המקצועי שלו, וכל זאת מתוך רצון להעמיד סגל כמעט מלא לפני היציאה למחנות האימון שיחל באוסטריה ואח"כ בהולנד, שם תקיים הקבוצה מספר משחקי אימון.

מרקו בלבול (רדאד ג'בארה)מרקו בלבול (רדאד ג'בארה)

אחרי שלואיס בואה מורטה ושדו עזבו, עתידו של עוזר המאמן איתי מרדכי יוכרע מחר לאחר פגישה בין ראשי מכבי ליו"ר נצרת עילית, גיל ברעם. האחרון יגיע כדי לשמוע פעם נוספת על המתווה שחיפה רוצה בעניין שיתוף הפעולה בין הקבוצות. במסגרת שיתוף הפעולה איתי מרדכי אמור לעבור ולהפוך למאמן ראשי בנצרת עילית יחד עם עוד מספר שחקנים שיושאלו מחיפה לנצרת עילית, מה שאומר שמרדכי במצב כזה יסיים את תפקידו כעוזרו של בלבול. 

ברעם: “שמע מה יש לחיפה להציע ובאיזה מתווה הם רוצים שנעבוד. בעיקרון אנחנו ממשיכים את המטרות שלנו כעצמאים לכל דבר וכמובן שנשמח אם נשתף פעולה עם חיפה ואף נגביר את שיתוף הפעולה”.