עירוני קריית שמונה והפועל רעננה נפרדו אמש (שבת) ב-0:0 במסגרת המחזור השלישי בליגת העל. מצבים רבים לא נרשמו במהלך 90 הדקות, אך שתי הרחקות שנויות במחלוקת דווקא כן. הראשונה של מגן המארחת אורן ביטון, שהובילה למהומה במהלכה הורחק גם מוטי איוניר, והשנייה של שחר הירש, שתיהן בעקבות משחק מסוכן. לאחר הרחקת ביטון, איזי שרצקי ירד לגדר היציע והטיח האשמות בצוות השיפוט במשך דקות ארוכות, אולם בסיום המשחק לחץ את ידו של יגאל פריד והסביר לו את טענותיו.

המשחק נפתח בקצב איטי כאשר ניכר ששתי הקבוצות עדיין לא חזרו מפגרת הנבחרות. אלכסנדר קרניצקי ויוגב הזוהרוי בחנו את השוערים איתמר ניצן ואריק ינקו, אך השניים עמדו במבחנים. שתי דקות להפסקה מסגרת השער הצילה את המארחת, לאחר שמוחמד שכר נגח כדור מעל ידיו של ניצן אבל נעצר במשקוף.

במחצית השנייה המשחק התחמם, לאו דווקא ממהלכי כדורגל טובים. שתי דקות לאחר החזרה מחדרי ההלבשה, ראה ביטון את הכרטיס האדום כשעלה לכדור גובה ופגע בראשו של אלעד גבאי. איוניר הורחק בעקבות המחאות, ושרצקי כאמור קרא לשופט יגאל פריד מהיציע "אתה לא בסדר, שיחליפו אותך". רעננה המשיכה לשלוט, דור חוגי אף מצא את העמוד, אבל האורחת לא הצליחה לכבוש. בתוספת הזמן גם שחר הירש הורחק שלא בצדק לאחר פגיעה באיתמר ניצן, ומירר בבכי גם לאחר שריקת הסיום.

הקבוצה הצפונית, מחוזקת בשחקני הרכש שלומי אזולאי ואזשיאל אנדואסל, קיוותה להמשיך בפתיחת העונה הטובה שלה לאחר שהשיגה ארבע נקודות בשני המחזורים הראשונים. החניכים של איוניר לא נראו טוב לאורך המשחק, גם לא במחצית הראשונה בה שיחקו ב-11 שחקנים, ובעיקר לא מאז ההרחקה של אורן ביטון.

איוניר אמר בסיום: "הנקודה מאכזבת כי זה משחק ביתי, אך היא טובה לנו עם איך שהמשחק התפתח. חמש נקודות מתשע זה קצב מצוין בשבילנו, אבל מבחינת היכולת זה עדיין לא מה שאני מצפה". המאמן אף הגיב על ההרחקות: "נכנסתי למגרש כי חשבתי שביטון נפגע ביד, וכשהתכוונתי לחזור לספסל פתאום הודיעו לי שאני מורחק. יש מצבים שלא צריך לדבר על השופט, הוא דיבר בעד עצמו".

מנגד הפועל רעננה יכולה להיות מעודדת מהיכולת וההשגת הנקודות הראשונות, אך אין ספק כי מול עשרה שחקנים כמעט לאורך מחצית שלמה, היא היתה מרוצה הרבה יותר אם היתה משיגה את כל שלוש הנקודות. 

מאמן הקבוצה חיים סילבס התייחס למשחק: "אני מרוצה מההופעה אך מאוכזב מהתוצאה, קל וחומר כששיחקנו מול עשרה שחקנים מחצית שלמה. הראינו שיפור ביכולת, שיחקנו טוב ובצורה פיזית. אני מאמין בקבוצה שלי. כל אחד חושב שהוא מקופח על ידי השופט בשריקות כאלה או אחרות. שחר הירש עבר תקופה קשה, אני מחבק אותו. אולי האדום דווקא יעשה בשבילו את השינוי, אני עומד מאחוריו במאה אחוז".

המצטיין: אלכסנדר קרניצקי
הקשר הבלארוסי הרשים מאוד במשחק הבכורה שלו בקבוצה מהשרון. קרניצקי היה מעורב בהרבה התקפות, חילק מסירות מדוייקות שהובילו למצבים של קבוצתו, וגם כמעט כבש בעצמו. אם ימשיך ביכולת הזו גם בהמשך העונה, ברעננה יכולים להיות מרוצים.

המאכזב: יגאל פריד
השופט הצעיר לא ירצה לזכור את משחק הבכורה שלו כשופט ראשי בליגת העל. פריד שלף שני כרטיסים אדומים מיותרים, שלח מאמן ליציע, "זכה" להאשמות רבות מצד בעלי קריית שמונה איזי שרצקי ובסך הכל הורגש הרבה מעבר למידה הרצויה.

הרגע ששינה את המשחק: הכרטיס האדום לאורן ביטון
החל מההרחקה בדקה ה-47, עיקר ההתרחשות והעניין במגרש בקריית שמונה עברו מכר הדשא ליציע. חבל שבמשחק שאמור להיות רגוע על הנייר, זהו האירוע המרכזי ביותר.

מחצית ראשונה
השופט יגאל פריד הוציא לדרך את המשחק באצטדיון העירוני בקריית שמונה לעיני כ-600 צופים.

יגאל פריד (ניסן עייש)
יגאל פריד (ניסן עייש)
 

שחקני קריית שמונה (ניסן עייש)
שחקני קריית שמונה (ניסן עייש)
 
דקה 10: בעיטה ראשונה במשחק, כאשר קרניצקי ניסה להפתיע את ניצן מ-25 מטרים, אך שוער המארחת היה עירני והדף לקרן.

דקה 19: האורחת יצאה להתקפה מתפרצת לאחר שאזולאי מעד ואיבד כדור במרכז המגרש, מיחליץ' העביר את הכדור ימינה לשכר שבעט בנגיעה, אך הכדור שלו חלף סמוך לקורה.

שחקני ק&qout;ש ורעננה בכדור קרן (ניסן עייש)
שחקני ק"ש ורעננה בכדור קרן (ניסן עייש)
 

דקה 33: הזדמנות ראשונה של המארחת. קרן מדויקת של עאבד מצד שמאל מצאה את הראש של הזוהרוי שנגח למסגרת, ינקו בתגובה טובה הדף לקרן נוספת.

איתמר ניצן ואורן ביטון מול מוחמד שכר (ניסן עייש)
איתמר ניצן ואורן ביטון מול מוחמד שכר (ניסן עייש)
 

דקה 43: כדור טוב של גבאי מאגף ימין מצא את הראש של שכר, שנגח כדור טוב שכבר הכניע את ניצן אך נבלם במשקוף. רעננה עדיפה בכל שלבי המחצית הראשונה אך עדיין לא מצליחה לכבוש.

מחצית שנייה
דקה 47, קריית שמונה נשארה ב-10 שחקנים: המחצית השנייה נפתחה באירוע מכונן. ביטון עלה לכדור גובה מול גבאי עם רגל מונפת קדימה ופגע בראשו של המגן. השופט לא היסס והראה לביטון את הכרטיס האדום. במגרש התפתחה מהומה סביב ההחלטה, במהלכה הורחק גם מוטי איוניר. איזי שרצקי ירד לגדר היציע משם הטיח האשמות בצוות השיפוט.

איזי שרצקי (ניסן עייש)
איזי שרצקי (ניסן עייש)
 

דקה 64: רעננה לוחצת במטרה לתרגם את היתרון המספרי לשער. קרניצקי ניצל חוסר תיאום בהגנה המקומית, בעט למסגרת מ-12 מטרים, אך איתמר ניצן היה במקום.

דקה 67: שוב המסגרת מצילה את קריית שמונה. קרניצקי שלח כדור עומק נהדר לעבר חוגי, שבעט בנגיעה עם החלק החיצון של הנעל, הכניע את ניצן, אך הכדור נעצר בעמוד ויצא החוצה.

דקה 80: צלישר המחליף מצא את עודד אלקיים בתוך הרחבה עם כדור מצוין, האחרון בעט בנגיעה אך ינקו הדף לקרן.

דקה 85: גבאי עבר בקלילות את הזוהרוי באגף ימין ונכנס לרחבה, העביר כדור רוחב חזק שעבר בין ניצן לבין שחקני ההתקפה, אבל לא מצא רגל מסיימת.

דקה 90+1, הפועל רעננה נשארה ב-10 שחקנים: הרחקה נוספת בעקבות משחק מסוכן, כאשר הפעם הקורבן הוא שחר הירש. החלוץ שנכנס כמחליף רק שבע דקות קודם לכן, גלש לעבר הכדור ברחבת קריית שמונה אך פיספס אותו, פגע באיתמר ניצן, וראה את הכרטיס האדום.

דקה 90+3: דידייה ברוסו כמעט עושה את זה שוב. לאחר שער השויון הדרמטי בטדי במחזור הקודם, הפעם הקשר מצא רק את המשקוף, לאחר בעיטה אדירה מ-27 מטרים.

הרכב עירוני קריית שמונה: איתמר ניצן, עודד אלקיים, קאסיו פרננדס, יוגב הזוהרוי, אורן ביטון (הורחק, 47), אופיר קריאף, רפאל ז'אטאי (שלומי אזולאי, 63), דידייה ברוסו, מאוריסיו קורדיירו (עומר צלישר, 76), אחמד עאבד (דין מימוני, 55) ושלומי אזולאי.

הרכב הפועל רעננה: אריק ינקו, אלעד גבאי, בן והבה, עידו לוי, עמנואל אמבולה (שחר הירש, 84), בן בנימין, רועי שוקרני, עדי נמני (דור חוגי, 57), רנה מיחליץ', אלכסנדר קרניצקי ומוחמד שכר (זאמה רמבואנה, 67).