אתם בחרתם – דן גלזר הוא שחקן העונה בליגת העל לעונת 2019/20. אחרי חישוב של עשרות אלפי ההצבעות מצד הגולשים וכן בחירות מאמני הליגה והשחקנים, הקשר של מכבי תל אביב שעשה עונה גדולה וזכה עם הצהובים באליפות שנייה ברציפות, קטף את התואר של ONE בשיתוף ארגון השחקנים, כאשר בשקלול הצבעות הגולשים, המאמנים והשחקנים הוא הגיע ל-58.4 אחוזים מהקולות.

גלזר קיבל 47 אחוזים מקולות הגולשים כשגם ההצבעות של מאמני ליגת העל הלכו עם הקשר הנהדר, כאשר 11 מתוך 14 מהם בחרו בו למצטיין שלהם. גם אצל שחקני הליגה יש רוב מוחץ לגלזר עם 107 שחקנים שהצביעו לו (מתוך 182). יש לציין כי המאמנים והשחקנים לא היו יכולים לבחור שחקנים מהקבוצות שלהם. 

דור פרץ חוגג עם יונתן כהן ודן גלזר (רדאד ג'בארה)דור פרץ חוגג עם יונתן כהן ודן גלזר (רדאד ג'בארה)

מי שסיים במקום השני הוא ניקיטה רוקאביצה, מלך שערי הליגה, שקיבל 32 אחוזים מקולות הגולשים, נבחר על ידי מאמן אחד בליגה והצביעו לו 35 שחקנים (22.2 אחוזים בשקלול). גם עומרי אלטמן, נטע לביא ויונתן כהן היו בין המועמדים לתואר שחקן העונה ושם החלוקה הייתה צמודה יותר.

מי שתפס את המקום השלישי כתוצאה מחישוב כל הקולות (40% הצבעות הקהל, 40% בחירות שחקני ליגת העל ו-20% בחירות מאמני הליגה), הוא יונתן כהן עם 7.8 אחוזים בשקלול (6 אחוזים גולשים, 21 הצבעות מהשחקנים ונבחר על ידי מאמן אחד). אל המקום הרביעי הגיע נטע לביא עם 6.8 אחוזים בשקלול ההצבעות, ובמקום החמישי ניצב עומרי אלטמן עם 4.8 אחוזים. 

ההפיכה לבורג מרכזי, המנהיגות והחשיבות שלו במסע האליפות של הצהובים סידרו לגלזר בן ה-23 את התואר בעונה שנכנסת לספרי ההיסטוריה כאחת הגדולות שידעה אי פעם קבוצה בישראל בכל הנוגע לדומיננטיות שלה, בעיקר בצד ההגנתי וגלזר על פי כולם, בעל החלק המרכזי בכך.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בחגיגות מכבי ת"א בחדר ההלבשה