אני לא יודע באוהד של איזו קבוצה מדובר, אך זורק רימון העשן ליציע האוהדים של מכבי תל אביב באשדוד עשה מעשה רדוד ושפל. בכלל, עושה רושם שיש "אוהדי כדורגל" בארץ שראו קצת יותר מדי סרטי אקשן פראים דוגמת 'גרין סטריט חוליגנס' ומנסים להסב גאווה לקבוצה שלהם בדרך הכי אפלה ונמוכה. 

אין צורך בקמפיין של "די לאלימות במגרשים" כדי להגיד שכל אוהד שחושב שהוא יהפוך את אוהדי מכבי תל אביב למסכנים על ידי זריקת רימון, טועה בגדול. אקט שכזה הוא חסר כבוד עצמי וכלפי היריב. אקט של תקיפה מאחורי הגב ממש לא יהפוך אוהד לגיבור. לסכן חיי אדם שחלשים ממך בפער ניכר, זה מעשה מעורר רחמים.

רימון העשן האדום ביציע אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)רימון העשן האדום ביציע אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

קטעי וידאו רצים ברחבי הרשתות החברתיות, השמחה לאיד משתלטת על השיח הציבורי, "איזה ילדי כאפות, בכל שבוע אוכלים רימון". אם דבר כזה היה קורה כנגד חייל שמגן על המדינה, כולם מדברים אחרת. פתאום זה כן היה מעשה פחדני.

כל אוהד כדורגל בישראל צריך לעשות את חשבון הנפש שלו, לדעת שהוא פוגע בדור הבא.  לא רק בחוויית הכדורגל של אותם הילדים הקטנים שמגיעים למגרשים, אלא גם פגיעה אנושית ונזק פיזי. יש דרך גם להיות אוהד פנאט והדוק של הקבוצה, עם דרך וכבוד.

לא יכול להיות שבילוי משפחתי הופך לאירוע עם פוטנציאל לאסון, על בסיס כמעט שבועי. מדובר בקו אדום שאסור לחצות אותו, לשום שנאה ספורטיבית אין הצדקה לסכן חיי אדם, לא בשביל זה אנחנו אוהבים ספורט.

הכתוב הינו טור דעה.