ויכוח חדש הוצת בין קבוצות ליגת העל והוא בבחינת 'שיא' חדש, על שוברי ארוחות חינם ברשת ג'פניקה. במסגרת הסכם החסות של רשת המסעדות בבעלות ברק אברמוב, הבעלים של בני יהודה, המנהלת והקבוצות אמורות לקבל שוברים לארוחות בחינם בסך של כחצי מיליון ש”ח.

חלק מהשוברים, המנהלת עצמה מקבלת והיא מחלקת בפעילויות שהיא עושה בקרב אוהדי הקבוצות השונות, כאשר האוהדים נהנים מכך. שאר הכסף – כ-400 אלף שקל אמור להיות מחולק בין הקבוצות. אלו רצו לחלק את השוברים וידוע כי התנהלה היום (שלישי) שיחה בין אנשי מכבי ת"א לנציג אחת הקבוצות שביקש שהשוברים יחולק ובין הקבוצות שווה. קרי 28 אלף שקל בשוברים לקבוצה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בהפנינג באימון הנבחרת

למעשה מדובר בוויכוח שבסיסו הקבוצות הגדולות והקבוצות היותר קטנות. בקבוצות מאשימים כי מכבי ת"א סירבה לכך ודרשה לחלק את הכסף על פי קבוצות גדולות וקבוצות קטנות. גורמים במועדון הצהוב מכחישים ומציינים כי ביקשו חלק את זה לפי נהלים ולא בשליפה. לפי אותם גורמים, הם לא דרשו כלום, אלא רק שהכסף יחלוק ע”פ נוהל לאחר ישיבה מסודרת בנושא.

אותם גורמים סביב הקבוצה הוסיפו כי: ”ניהול תקין זה הדבר הראשון לפיו אנחנו רוצים לפעול. זה לא העניין של השוברים, מכבי ת”א כלל לא צריכה אותם. אבל כל דבר חייב להתקבל בצורה פורמלית ולפי צדדים שמוסמכים לקבל את ההחלטות. זה לא משנה האם מדובר בדבר קטן או גדול. כל דבר חייב להיעשות לפי נוהל מסודר ולא בגלל שיחת טלפון שמשהו רוצה מהקבוצות לעשות ולקבל החלטות”.

ברק אברמוב (נעם מורנו)ברק אברמוב (נעם מורנו)

עוד ציינו אותם גורמים: ”אין לנו שום בעיה שבישיבה הקרובה שתתכנס יקבלו החלטה על כך. גם  הקבוצות הקטנות צריכות להבין שבלי הגדולות לא היו בכלל הסכמים של ספונסר וכל מה שהן זוכות לו מגיע בזכות הגדולות”. מנגד, בקבוצות מאשימים את הצהובים: "לא יכול להיות שמכבי ת"א תעשה עניין מכל דבר, מדובר בשוברים ולא צריך לעשות עניין מכל דבר".