בלם הפועל חיפה, גבריאל תאמאש, הנתון במעצר בית, הגיע היום (שני) ביחד עם עורכי הדין איתן סטולר ותומר נגולה פעם נוספת לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה, בבקשה להקלת תנאי המעצר על מנת שיוכל להשתחרר לאימונים ולמשחקים. את השחקן ליוו אמיר הברפלד ודודו דותן מהמועדון מהכרמל וכמו כן גם שחקן הקבוצה עידן שמש. דיון נוסף ייערך בעוד יומיים. תאמאש נראה עצבני ומתוסכל ועזב במהירות מיד עם ההחלטה לדחות את הדיון.

בתחילה, טענה השופטת רות רז כי בשל פרישתה הקרובה מבקשת להעביר את התיק לסגן הנשיאה, שלא נכח בבית המשפט. לאחר עיכוב ממושך, עורכי דינו של תאמאש הודיעו כי הוא כופר בכתב האישום.

עו”ד תומר נגולה טען: “אנו כופרים בנהיגה בשכרות, במהירות הנוסע, בדייקנות מכשיר הינשוף, במיומנות מפעיל הינשוף, להלן השוטר. כמו כן, כופרים בהליך בדיקת המאפיינים על ידי שוטרת אחת ומולה על ידי שוטר אחר. לנאשם היה רישיון נהיגה תקף וכופרים בכך שהוא נהג ללא ביטוח, ובאשמה של נהיגה בקלות ראש. בנוסף, מאחר ויודעים ששוטרים נוספים הגיעו לזירה אנו מבקשים לדעת מי השוטרים שהגיעו למקום. מדובר בשחקן כדורגל מקצועי, אזרח זר ולא תושב המדינה. בשל התנאים בהם הוא מצוי אנו מבקשים לשמוע את הראיות במועד הקרוב האפשרי”.

גבריאל תאמאש עם עורך דינו (שחר גרוס)גבריאל תאמאש עם עורך דינו (שחר גרוס)

לאחר מכן, בדיון בבקשה לאפשר לשחקן לצאת למשחקי ואימוני הקבוצה, אמר נגולה: ״השחקן עומד בתנאי השחרור והפיקוח, אנו דורשים לערבים נוספים שייקחו חלק בדבר. הוספת מפקחים תקל על הליך הפיקוח. בדיון הקודם הגשנו לוח משחקים ואימונים וביקשנו לאפשר לו לצאת למשחקים ואימונים. בית המשפט לא דן בהחלטה זו וקבע את תנאי השחרור כפי שקבע. השחקן הגיע לכאן על מנת לשחק כדורגל, אם לא יהיה לו את הכדורגל לא יהיה לו מה לעשות כאן במדינה”.

נגולה וסטולר הגישו מספר מקרים דומים בעבר שבהם בית המשפט העליון שחרר אנשים עם עבירה דומה ואף עבר פלילי גרוע יותר לטענתם.

השופטת אמרה: ״אם זה המצב אני אשקול אם הוא יכול להישאר בביתו עם מפקחים. אם יש למפקח מסוים בעיה אני אוציא אותו מכך. אם הייתי יודעת שהיה לו תיק נוסף לא הייתי משחררת למעצר בית”. התביעה טענה כי אין טעם להוספת מפקחים נוספים, כיוון שכרגע יש ארבעה ואין צורך בשישה, אלא אם לאחד מהם קיים קושי לפקח ואז הוא יוחלף.