העיר חיפה תארח החל מיום שני הקרוב ובמשך עשרה ימים את “משחקי מכבי לנוער” הבינלאומיים - אירוע חדש מבית היוצר של “מכבי תנועה עולמית”, הגוף המארגן את משחקי המכביה, בהשתתפות כ-900 ספורטאים צעירים, בני 14 עד 16, מהארץ והעולם.

המשחקים ייערכו בשמונה ענפי ספורט קבוצתיים – כדורגל, כדורסל, קטרגל, בייסבול, כדורעף, נטבול, סופטבול ורוגבי שביעיות – ובני הנוער שיגיעו לארץ ישתתפו פרט למשחקים גם בתוכניות חינוך ובאירועי תרבות, כאשר טקס הפתיחה ייערך בחיפה וטקס הסיום בירושלים. . 

אל המשחקים יגיעו בני נוער מאיטליה, ארגנטינה, ארצות הברית, ברזיל, בריטניה, דרום אפריקה, הונגריה, הולנד, ישראל, ספרד, צרפת וקנדה, כאשר את מרבית משלחת ישראל תייצגנה קבוצות מכבי ישראל, ובשיתוף פעולה עם המשרד לשוויון חברתי הושם דגש מיוחד על שיתוף קבוצות מהפריפריה ומהמגזר הערבי.

ג’וש בינשטוק, כוכב נבחרת קנדה בכדורעף חופים ומי שייצג את קנדה בשתי אולימפיאדות - לונדון 2012 וריו 2016 - יוביל יחד עם אביו הווארד את נבחרת קנדה בכדורעף. בינשטוק בן ה-36 ביקר כאן לפני שנה, הניף את דגל המשלחת הקנדית וזכה במדליית הזהב במכביה. הוא השתתף בגיל 20 לראשונה במשחקי המכביה בגילאים הצעירים, והוא חוזר כדי לסגור מעגל עם אביו, ששימש כמנהל וכעוזר מאמן הנבחרת בכדורעף אולמות. הוא צפוי להשתתף במהלך החודש גם במשחק ראווה עם שחקני האקדמיה לכדורעף בווינגייט, וכן להעביר סדנה.

בינשטוק יחד עם זוכים נוספים במדליות, במכביה (אשר אלקובי, המכביה)בינשטוק יחד עם זוכים נוספים במדליות, במכביה (אשר אלקובי, המכביה)

ועדיין בכדורעף, קבוצת הנערות של מכבי חיפה תשתתף במשחקי מכבי לנוער ותציג הרכב משפחתי במיוחד – אנדריי פושקין הוא מאמן הקבוצה ואביה של השחקנים יוליה, כאשר לצידה משחקות התאומות לי-נוי ולי-שי פרנקל.

מנהל המשחקים וסמנכ"ל מכבי תנועה עולמית, רואי הסינג אמר: "אנחנו שמחים מאוד לקראת החזרה לישראל של ג'וש, ספורטאי ברמה העולמית הגבוהה ביותר, שיוכל לתרום גם לדור העתיד של ספורטאי מכבי קנדה אבל גם של הכדורעף הישראלי. אנחנו מברכים את הנבחרות שינחתו בארץ בימים הקרובים ובטוחים כי לכלל המשתתפים תהיה חוויה יוצאת מן הכלל ונהפוך פרויקט זה למסורת חדשה בתנועה".