לירוי צעירי מחשב מסלול מחדש. אחרי שכבר נגע בטופ הישראלי כששיחק במכבי חיפה ובבית"ר ירושלים ורשם פרק אירופי במכלן הבלגית, צעירי חושב על הצעד הבא בקריירה. אחרי שתי עונות מוצלחות במכבי פתח תקווה, הקשר בן ה-29 צפוי להשתדרג בחזרה לצמרת הכדורגל הישראלי או לשוב לאירופה, מה שטרם קרה בחלון ההעברות, אבל בניגוד להרבה כדורגלנים אחרים, הוא לא נלחץ מהסיטואציה שמותירה אותו כרגע ללא חוזה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוטנשטיינר: זה אתגר עבורי

"אני בלי קבוצה כרגע מבחירה, מתאמן לבד ועובד קשה כדי למצוא קבוצה טובה, קבוצה שתתאים לי", מספר צעירי בראיון ל-ONE לאחר קיץ שהחל עם סיכום עקרוני בבית"ר ירושלים, עוד לפני הודעת ההתנתקות של אלי טביב, ולאחר שהיה מועמד להתאחד עם קובי רפואה בהפועל תל אביב עוד במהלך העונה שעברה, כפי שפורסם בזמנו ב-ONE

לבסוף, הבלגן בבית"ר טרף את הקלפים, כשכרגע המצב לא ברור בבירה כמו גם הסיכום ההוא עם צעירי. ממתחם חודורוב הוא קיבל מסרים כי הוא אמור להצטרף בקיץ, אחרי שלא האריך חוזה במכבי פ"ת, אולם לבסוף, לאחר שגם אופציית מהראן ראדי לא יצאה על הפועל, הוחלט בוולפסון שלא לצרף כרגע עוד קשר ישראלי. כרגע, יש לציין, ניצבות בפניו אופציות שהוא בוחן מהליגה היוונית ומהליגה הקפריסאית.

לירוי צעירי (שחר גרוס)לירוי צעירי (שחר גרוס)

"היו דיבורים עם הפועל ת"א, אבל זה לא הפך להיות רציני", ממשיך צעירי. "הפועל ובית"ר היו אופציות טובות, אבל זה לא קרה. המצב בירושלים לא איפשר. היו שיחות מתקדמות. בית"ר זה מקום מדהים, תמיד יש חוזק למועדון הזה, אין שחקן שלא רוצה להיות שם. כשסיימתי במכבי פ"ת קיוויתי להגיע להפועל, בסוף גם זה לא הסתדר מבחינת כסף. כולם בכדורגל אומרים לי שאני תפור על הפועל מבחינת הקבוצה שנבנתה שם וגם מבחינת האווירה, אבל זה פשוט לא קרה".

למה בעצם זה לא הסתדר לך עם מכבי פ”ת? למה לא נשאר במקום שהצלחת בו?
"אלישע דיבר איתי מספר פעמים, לא יודע מה יהיה בהמשך, כרגע זה לא שם. הם יודעים מה העמדה שלי. הוא אמר לי שהוא מאוד רוצה אותי, שהוא רוצה אותי ובונה עליי. אנחנו מכירים המון שנים, היו לנו שיחות כשהוא אימן את נבחרת ישראל. הדברים לא הסתדרו מול ההנהלה. כרגע זה לא שם, אבל אי אפשר לדעת מה יהיה בכדורגל".

קובי רפואה באימון. היה קרוב לצרף את צעירי (שחר גרוס)קובי רפואה באימון. היה קרוב לצרף את צעירי (שחר גרוס)

מה דעתך על הקיץ של מכבי פ"ת, התחזקה בצורה משמעותית לדעתך?
"לא עשו שינויים גדולים, ההרכב יהיה דומה חוץ מאחד או שניים. אאחל להם בהצלחה, מקווה שהם יצליחו, יש לי הרבה חברים שם בצוות ובין השחקנים". 

אז מה עומד בעצם ההתלבטות שלך לאן לעבור?
"חשוב לי להגיע למקום טוב עם מאמן שיעריך אותי ואת היכולות. אני בן 29, מגיל 17 בליגת העל עם עצרה בחו"ל. יש לי הרבה מה לתת ורוצה שיעריכו אותי. רוצה לתת עונה גדולה ולהמשיך קדימה".

מכבי פ"ת. צעירי מאחל להם הצלחה (שחר גרוס)מכבי פ"ת. צעירי מאחל להם הצלחה (שחר גרוס)

אחרי שכבר היית באירופה, תעדיף לנסות את מזלך שוב או כבר להישאר בארץ?
"שנתיים בבלגיה לא היה קל, הכסף פחות משמעותי מהמועדון עצמו והמקום. יכולתי כבר לחתום בכמה קבוצות, אבל אני לא רוצה להתפשר. לא בכל מקום אני יכול להוציא מעצמי, זה לא העיקר לחתום כמה שיותר מהר. זה תלוי בי. הייתי רוצה לשחק בחו"ל, כל שחקן ישראלי רוצה לצאת לאירופה. ראינו רמה גבוהה במונדיאל ובוא לא נשכח שאנחנו ישראלים. חו"ל או קבוצת צמרת? אני באמת לא יודע".

אתה לא נשמע נלהב ממש לחזור לאירופה, למרות מה שאתה אומר.
"אני יכול לצאת לאירופה, אבל כרגע זה לא בסכומים שאתה לוקח בלי לשאול שאלות. לא מעניין לעשות מעבר בשביל המעבר".

כסף הוא השיקול מבחינתך מנוגע לאירופה?
"לא מיציתי את אירופה, אני רוצה לחזור. העניין הכלכלי הוא ממש לא הכל, אני באמת מחפש קבוצה שתתאים לי, קבוצה שאני אוכל להראות בה את היכולות שלי, אני במצב מעולה מבחינה פיזית ומנטלית. כמובן שזה חשוב, אבל זה לא הדבר הכי משמעותי". 

לירוי צעירי עם החולצה של מכלן (האתר הרשמי של מכלן) לירוי צעירי עם החולצה של מכלן (האתר הרשמי של מכלן)

אנחנו כבר אחרי מחנות אימונים ותחילת גביע הטוטו, קבוצות כבר מתחילות לסגור את הסגלים שלהן, ואתה לא נשמע ממש לחוץ מהמצב.
"אני לא לחוץ כי אני מודע ליכולות שלי, פיזיות ומנטליות. אני יודע מה אני שווה. בסופו של דבר אני מקווה לקחת החלטה טובה. יש לי המון ניסיון, שיחקתי בהרבה קבוצות גדולות ובחו"ל".

אתה לא חושב שהעובדה שאתה לא מתאמן בינתיים, תפגע בך בהמשך העונה?
"מתאמן ברמה הכי גבוהה שיש, אצל שרון אוחיון, שהוא מאמן אישי שעובד יותר על הפן הפיזי. מתאמן גם בנפרד עם רותם בר יוסף, מאמן הכושר של הפועל רמת גן. אני רוצה להיות מוכן לכל דבר, אהיה מוכן לכל משימה".