"תתקשר לבן שלך, יש בעיות". גיורגי דרסיליה היה מעבר לים כשקיבל את שיחות הטלפון מהחברים בארץ. היו כאלה שניסו לתמוך, אחרים פנו אליו כדי לשאול אם הוא צריך משהו בעקבות המעצר של בנו. האב ששהה בגיאורגיה התחיל לנסות ולאסוף פרטים על מה שקרה לג'יג'י שהסתבך, אבל הוא התקשה ליצור קשר עם הבנים שלו.

לפני כשנתיים גיורגי דרסיליה עזב את הארץ, אחרי שעשה קריירה נהדרת, הן כשחקן והן כעוזר מאמן. לפני ארבע וחצי שנים הוא העביר את בנו הקטן ממחלקת הנוער של מכבי תל אביב לזו של מכבי חיפה, הקבוצה בה עבד לצידו של המאמן אלישע לוי. הצוות דרסיליה את לוי זכה בשתי האליפויות האחרונות של הקבוצה וזו הייתה אחת מהתקופות היפות ביותר בחייו של גיורגי, שהכיר את המועדון מקרוב ולכן גם התעקש שבנו יגיע לשחק בחיפה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוטן: "אנחנו מוכנים לליגה"

כל בני המשפחה, כולל אחיו הגדול ובת זוגו של האב, הלכו בעקבות החלום של הנער שהלהיב מאוד את אנשי מחלקת הנוער של הירוקים, אליהם הוא הגיע בגיל 15 וכבר אז סומן כהבטחה גדולה. אלא שקריירת האימון של האב גיורגי אילצה אותו לעבור לעבוד בחו"ל, שם הוא הפך למאמן ראשי והמשיך לעבוד בדילה גורי, קבוצת הצמרת מהליגה הגיאורגית. בדרך להגשמת שאיפותיו הוא נפרד מבניו ועזב את בת הזוג מישראל. בדיוק בתקופה זו, דווקא אשתו הראשונה של גיורגי, שהיא גם אימו הביולוגית של ג'יג'י, עשתה את הדרך ההפוכה ונחתה בישראל. זה קרה בעקבות מחלה קשה והיא רצתה להיות קרובה לילדיה בארץ הקודש.

במשך חודשים ג'יג'י ואחיו הגדול היו לצידה של האם, עד מותה. גם מכבי חיפה עזרה במימון הטיפולים באם והשקיעה מאמצים רבים, בין אם זה בקשרים, בכספים או בדירה ששכרו לטובת המשפחה. ובזמן שהילדים היו קרובים אליה ועמדו לצידה, במקביל, היחסים עם האב רק הלכו ונעשו רחוקים יותר. הקשר נותק וג'יג'י נותר רק עם אחיו הגדול, זה שכבר הקים משפחה משלו.

גיורגי דרסיליה (נעם מורנו)גיורגי דרסיליה (נעם מורנו)

בגיל 19 ג'יג'י המשיך לשחק בקבוצת הנוער של מכבי חיפה והיה שחקן בולט מאוד, כזה שעדיין ניבאו לו עתיד גדול. אלא שבתקופה האחרונה, כך העידו במועדון, לכולם היה ברור שהוא נמצא במשבר. "ג'יג'י הוא ילד טוב ומדהים שהלך לאיבוד", סיפר גורם בקבוצה. “מפעם לפעם שמנו לב שהוא מחסיר אימונים, ואם הוא הגיע אז היו לו לפעמים בעיות משמעת כאלה ואחרות. ניסו לדבר איתו, להבין מה קורה. כולם היו חברים טובים שלו ואהבו אותו. רצינו בטובתו, אבל זה פשוט לא היה אותו שחקן שהכרנו קודם”.

ואז ג'יג'י נעצר. ביום שלישי, לפני כשבוע וחצי, הגיע הכדורגלן לתחנת דלק בחיפה עם מכונית מסוג סוזוקי ופנה לסוכן משטרתי, שביקש לבצע עסקת סמים כמה שעות לפני כן. ג'יג'י מסר לו שקית, בה היה סם מסוג קנאביס במשקל של 99.27 גרם, ובתמורה הוא קיבל ממנו סכום של 4,800 שקל. כדי לקשור אותו למי שהפיץ את הסמים, בוצע תרגיל במהלכו ג'יג'י נאלץ ליצור קשר עם מי שששלח אותו לבצע את העסקה. לפי כתב האישום שהוגש נגדו בשבוע האחרון, בביתו של דרסיליה הצעיר נתפסו גם סכומי כסף נוספים במזומן, שהסתכמו בעשרות אלפי שקלים.

דרסיליה (שחר גרוס)דרסיליה (שחר גרוס)

אף אחד במכבי חיפה לא תיאר לעצמו שהכדורגלן הצעיר מתעסק בפלילים. למעשה, במועדון יש מי שבטוחים עד היום שג'יג'י נפל קורבן והסתבך עם האנשים הלא נכונים שניצלו את התמימות שלו ואת המשבר אליו נקלע. "בעיניי, הוא עדיין ילד", העיד עורך דינו, שי טובים. "הוא פעל כמו ילד תמים שלקח תיק והעביר אותו למישהו אחר, כשבמקרה הוא גילה שזה סמים שהועברו לסוכן סמוי של המשטרה שחיכה לו בצד השני".

פרקליטו של דרסיליה טוען כי הוא עסק רק בתיווך בין שני גורמים ולא בסחר בסמים, כפי שהואשם, ולכן ינסה לסיים את התיק הזה באי הרשעה, הליך שבו הנאשם אומנם מודה בביצוע העבירה אבל נמנע מהרשעה ומרישום פלילי בהסכמת בית המשפט. אלא שהדיונים בתיק הזה עלולים להימשך כשנה, ועם פרסום כתב האישום במכבי חיפה הגיבו וציינו כי אומנם "לכל אדם קיימת חזקת החפות, אבל יחד עם זאת מדובר בכתב אישום חמור ולכן השחקן לא יוכל להיקלט בחזרה במחלקת הנוער של המועדון".

הכדורגל היה הבית האמיתי של דרסיליה הצעיר, אך בשלב הזה הדלת נסגרה בפניו. המועדון שחרט על דגלו את המונח "האדם לפני השחקן" לא יסכים להחזיר אל תוך מחלקת הנוער שלו אדם שמואשם בסחר בסמים, הרי בסביבה של שחקנים צעירים זה לא מוסרי וכמובן גם נוגד את כל העקרונות הללו. "זה סיפור כואב ואנחנו בודקים עם עצמנו איך לא ראינו סימנים מקדימים לזה או מה יכולנו לעשות טוב יותר כדי למנוע את המקרה הזה", אמר גורם בקבוצה. "לצערנו, זה קורה במשפחות הכי טובות וגם במועדונים הכי טובים".

המעצר שינה הכל (אורן בן חקון)המעצר שינה הכל (אורן בן חקון)

למרות המצב, לאחרונה בית המשפט איפשר לג'יג'י לצאת לאימונים אישיים והוא מנצל את הזמן כדי להתרכז שוב בכדורגל. בשנה הקרובה הוא עשוי לצאת בהשאלה לאחת מקבוצות הליגה הלאומית ותוך כדי הוא יקווה שהתיק אכן יסתיים בלי הרשעה, משום שאז הוא גם יוכל לחזור ולשחק באיזו מסגרת שירצה.

למרות הסיטואציה שנוצרה, במכבי חיפה עדיין שומרים על קשר עם השחקן הצעיר ולא נטשו אותו ואת משפחתו. גם סוכנו של הבלם, ג'קי דהאן, קיבל עשרות שיחות מהורים של שחקנים ששואלים לשלומו. מאז המעצר, גם אמו החורגת של ג'יג'י לקחה אותו תחת חסותה וגם האב גיורגי חידש את הקשר עם בנו בתקווה שאולי הם ייפגשו שוב. "אני מאמין שנחזיר אותו להתמקד רק בכדורגל ושהוא עוד יגיע רחוק", אמר דהאן.

"כמובן שג'יג'י מופתע מכל מה שקרה, אבל מההתרשמות שלי הוא גם מבין שזו נקודת מפנה", ציין עו"ד טובים. "הוא רוצה להפיק לקחים מהמקרה הזה ולהיזהר מאנשים שמנסים להזיק לו. במקום זאת, הוא רוצה לנצל את הפוטנציאל שגלום בו ולצאת לדרך חדשה".