גראנד פרי בודפשט יצא לדרך היום (שישי) והוא התחיל ברגשות מעורבים עבור המשלחת הישראלית. מצד אחד שני שני ג’ודאים הצליחו להעפיל לחצי הגמר, אך מצד שני שניהם לא הצליחו להעפיל לגמר וגם הפסידו בקרב על מדליית הארד. 

ירין מנגד, שמתחרה במשקל של עד 66 ק”ג, פתח את התחרות עם ניצחון באיפון על מאטיי פוליאק הסלובקי בסיבוב הראשון אך ההגרלה זימנה לו בסיבוב השני מפגש מול אלוף אירופה, אדריאן גומבוץ הסלובני. אלא שהישראלי התעלה, גבר על גומבוץ באיפון ועלה לסיבוב השלישי, שם הוא פגש בגורינאץ ז’ולט ההונגרי וגבר עליו באיפון.

ברבע הגמר פגש מנגד בדניס ויירו ממולדובה וגם אותו הוא ניצח באיפון ועלה לחצי הגמר, שם חיכה לו המצרי מוחמד עבדלמאוגוד (שסרב ללחוץ אתת ידו), שכבר היה גדול עליו וניצח אותו באיפון כדי לשלוח אותו לקרב על המקום השלישי, שם הוא פגש בבוגדאן יאדוב האוקראיני, שלצערו גם כן גבר עליו בעזרת איפון. 

גילי כהן (עמית שיסל)גילי כהן (עמית שיסל)

גילי כהן, שמתחרה במשקל של עד 52 ק”ג, רשמה גם היא יום מוצלח עם ניצחונות באיפון על מדלן רובינשטיין הנורבגית ודילארה לוקמנהקים הטורקית. ברבע הגמר היא פגשה בצ’לסי ג’יילס הבריטית ועברה גם אותה כדי להעפיל לחצי הגמר, אך המפגש שלה עם שארלין ואן סניק לא עלה יפה, הבלגית ניצחה באיפון וכהן ירדה לקרב על הארד, שם היא פגשה באקטרינה גיקה הקנדית. לצערה של הישראלית, היא לא הצליחה להשלים את המשימה, הפסידה בהכנעה ונותרה ללא מדליה.

פרט למנגד וכהן, שאר הישראלים לא חוו יום מוצלח במיוחד. בגזרת הנשים במשקל של עד 48 ק”ג נועה מינסקר ושירה ראשוני הפסידו בקרב הראשון שלהן, במשקל של עד 52 ק”ג גפן פרימו הפסידה גם כן בקרב הראשון שלה וכך גם תימנה נלסון-לוי במשקל עד 57 ק”ג. אצל הגברים אלון רחימה ניצח בקרב אחד (בסיבוב השני) לפני שנכנע בסיבוב השלישי לאלברט אוגוזוב הרוסי.