המשלחת הישראלית לאליפות אירופה באתלטיקה ממשיכה לספק תוצאות מרשימות ואחרי מדליית הזהב של לונה צ’מטאי-סלפטר, היום (שישי) המשיכה המגמה עם ריצה נפלאה של ישראלית נוספת – אדווה כהן.

הרצה, הראשונה אי פעם שמייצגת את ישראל ב-3,000 מ’ מכשולים באליפות אירופה, קבעה שיא ישראלי חדש כששיפרה את שיאה שלה ועצרה את השעונים בברלין על 9:36.13 דקות, שיפור של 12 שניות לשיאה, שעמד על 9:48.48 דקות.

כהן, ששיפרה את השיא הישראלי לא פחות מ-5 פעמים עוד לפני האליפות שיפרה אותו כאמור פעם נוספת וסיימה במקום השביעי במקצה שלה, מה שהספיק למקום ה-12 הכללי ולכרטיס לגמר, שייערך ביום ראשון.

אדווה כהן (טיבור יגר)אדווה כהן (טיבור יגר)

אדווה כהן אמרה לאחר הריצה: "התאמנתי במיוחד בשביל זה כל השנה. הצלחתי לעלות לגמר כמו שתכננו וגם לשפר שיא על הדרך. לא כל-כך ראיתי את התוצאה, לא ציפיתי לשפר בכל-כך הרבה את השיא. האווירה והכל ביחד התחבר, והצלחתי לרוץ כמו שצריך. יש פה מלא קהל, יותר מהתחרויות בארה"ב, זה נתן אווירה מדהימה ואדרנלין להמשיך לרוץ ולתת כל מה שיש לך בידיעה שכמעט כל העולם צופה בך".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אדווה כהן אחרי שבירת השיא הישראלי

“כשהתחלתי להתאמן היה מלחיץ שכולן נראות גדולות יותר, אבל עם הזמן שלי במקצוע הזה יש לי יותר ביטחון. אני מביאה את עצמי, זה נכון שאני מעט יותר קטנה אבל אני לא יכולה לשנות את זה. הריצה הלכה יותר טוב ממה שתכננתי, רצתי ואמרתי ‘מה שיהיה יהיה’, נתתי את מה שיש לי".

מי שצלצלה לברך את כהן היא שרת התרבות והספורט מירי רגב: "הספורט הישראלי מצדיע לך על הישג ענק ושבירת השיא בבמה הכל כך מכובדת - אליפות אירופה. הוכחת שאין מכשול שאינך יכולה לעבור. ראינו איך הבאת את כל כולך למסלול והרוח הישראלית דחפה אותך לכל אורך 3,000 המטרים. גאה בך ומאחלת לך הצלחה בגמר ביום ראשון. שבת שלום".

מירי רגב (שחר גרוס)מירי רגב (שחר גרוס)

בנוסף לכהן, רגב דיברה גם עם קופצת המשולשת חנה קנייזבה מיננקו לקראת הופעתה בגמר האליפות: "עצם הגעתך לגמר היא הישג גדול ואני גאה בך על השמחה והכבוד שאת מביאה לספורט הישראלי בזירה הבינלאומית. אני מאמינה בך ומאחלת לך הצלחה ענקית בשם כל מדינת ישראל ומתפללת בשבילך שתסיימי את הערב הזה על הפודיום עם מדליה ומי ייתן שבע"ה נשמע שוב את התקווה בברלין".

חנה קנייזבה מיננקו על המסלול בברלין (רויטרס)חנה קנייזבה מיננקו על המסלול בברלין (רויטרס)