גולשי ה-RSX של נבחרת ישראל, המתחרים באליפות העולם בדגמים האולימפיים באראהוס, דנמרק, התקרבו היום (חמישי) להשגת המקום במשחקים האולימפיים שייערכו בטוקיו ב-2020.

בתחרות לנשים, התקיימו שלושה שיוטים בהם סיימה הגולשת מיה מוריס במקום הראשון, השמיני וה-17, ובסיכום הכללי היא מדורגת תשיעית בדירוג הכללי ושישית בין המדינות, עם 58 נקודות שליליות. הגולשת קטי ספיצ'קוב מדורגת במקום ה-12 הכללי (8 בין המדינות) בסיכום תשעה שיוטים לאחר שתפסה היום פעמיים את המקום השישי ואת המקום ה-21 ובמאזנה 70 נקודות שליליות.

קטי ספיצ'קוב (איגוד השייט)קטי ספיצ'קוב (איגוד השייט)

עד לסיום התחרות לנשים נותרו שלושה שיוטים אליהם יתווסף שיוט המדליות, כאשר הקריטריון להשתתפות במשחקים האולימפיים לנציגה ישראלית הנו התברגות בין 11 המדינות הראשונות.

גם בדגם המקביל לגברים נמצאת ישראל בתמונת השגת הקריטריון האולימפי. הגולש אופק אלימלך, המוביל את התחרות בין הישראלים, מדורג 10 בדירוג הכללי ו-8 בין המדינות. אלימלך סיים היום שלושה שיוטים במקומות 24, 2 ו-11 עם 79 נקודות שליליות. עד לסיום התחרות נותרו שלושה שיוטים ושיוט מדליות, וכעת המטרה של אלימלך היא לשמור על המקום בין 10 המדינות הראשונות כדי לעמוד בקריטריון האולימפי לגברים.

אופק אלימלך (איגוד השייט) אופק אלימלך (איגוד השייט)

עוד במסגרת השיוטים שנערכו היום בלט במיוחד הגולש יואב כהן, שניצח את השיוט התשיעי של אליפות העולם וסיים במקום השלישי בשיוט השביעי של התחרות. בין לבין, הוא תפס את המקום ה-18 בשיוט השמיני ומדורג כרגע במקום ה-21 בדירוג הכללי, עם 112 נקודות שליליות.