לאחר שזכתה אתמול (רביעי) בריצת 10,000 מטר באליפות אירופה ורשמה היסטוריה כאתלטית הישראלית הראשונה שזוכה במדליית הזהב באליפות ומוכתרת כאלופת אירופה, לונה צ’מטאי-סלפטר הוכתרה היום רשמית כאלופת אירופה כאשר מדליית הזהב הוענקה לה בטקס חלוקת המדליות בברלין. 

לאחר שקבעה במהלך ריצת 10,000 המטרים זמן של 31:43.29 דקות וקבעה כי תזכה במדליית הזהב ההיסטורית מבחינת ישראל, היום התייצבה צ’מטאי-סלפטר על הפודיום ולכבודה התנגן ההמנון הלאומי, ‘התקווה’, על אדמת גרמניה במסגרת הטקס המרגש בברלין.

לונה צ'מטאי-ספלטר (רויטרס)לונה צ'מטאי-ספלטר (רויטרס)

בהמשך הערב, נכנס למעגל התחרויות גם הקופץ לגובה דימה קרויטור, שניסה לרשום לראשונה בקריירה העפלה לגמר אליפות אירופה. הישראלי פתח היטב ועבר את הגבהים של 2.11 מטר ו-2.16 מטר בניסיון הראשון. ב-2.21 מטר התקשה, אך הצליח לעבור בניסיון השלישי, אולם כאן נעצר, הפיל את הרף בכל שלושת ניסיונותיו וסיים את דרכו בתחרות, מחוץ לגמר.

קרויטור בן ה-25 הגיע לתחרות עם תוצאת שנה של 2.26 מ’, שכמובן הייתה מספיקה לו להעפלה לגמר, אולם למעשה גם אם היה עובר 2.21 בניסיון הראשון, היה נכלל בין העולים לגמר, שכן תשעה קופצים בלבד עברו 2.25 מ’ ושלושה שעברו 2.21 השתחלו אל בין 12 האחרונים.

קרויטור המאוכזב אמר בסיום: "זו פעם שלישית שאני במעמד הזה ואני מפספס את הגמר כל פעם, יש פה בעיה. הפתרון הוא לקפוץ בעונה 5-10 ס"מ יותר מהגובה שאתו אמורים לעלות לגמר. 2.21 זו תוצאה שאני עושה ויציב בה ואני אמור לעבור את הגובה הזה גם בניסיון הראשון. עם 2.26 מ' באמת התעליתי על עצמי וקיוויתי שגם פה זה יקרה. נכון שמעבר של 2.21 בניסיון הראשון היה מספיק, אבל כבר אין מה לבכות על החלב שנשפך".   

דימה קרויטור (איציק בלניצקי)דימה קרויטור (איציק בלניצקי)