נבחרת הכדורגל של מרכז הצעירים של צפת היא הזוכה באליפות מרכזי הצעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל וארגון מדינת הכדורגל, שהתקיימה אמש (רביעי) באיצטדיון הכדורגל העירוני בדימונה.

מאות צעירים ממרכזי הצעירים מכל רחבי הארץ, מעוטף עזה, מקריית שמונה ועד אילת הגיעו לגמר אליפות מרכזי הצעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל שנערכה לראשונה במטרה לחזק את המנהיגות ואת הגאווה המקומית. בין מאות המשתתפים נכחו ילדים, משפחות ומבוגרים שבאו לעודד את הנבחרות עד לניצחון בגמר.

אריאל משעל ובני ביטון (משרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל) אריאל משעל ובני ביטון (משרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל)

במשחק המכריע של האליפות גברה נבחרת מרכז הצעירים של צפת על נבחרת מרכז הצעירים של דימונה בתוצאה 1:2. את הגרלת הבתים ערכו לעיני כל הנבחרות, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, אריאל משעל, וראש העיר דימונה, בני ביטון. האליפות החלה עם כ-40 נבחרות מרכזי צעירים מהנגב והגליל שהתחרו ביניהן במשחק כדורגל 7 על 7.

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל, אמר: “אני מברך את נבחרת מרכז הצעירים של צפת על הזכייה בתואר האליפות. אנו רואים בצעירים (18 עד 40) גורם משמעותי ליצירת חברה חזקה. אין ספק שחוסן חברתי מביא לחוסן לאומי והמנהיגות שהצעירים מביאים למגרש הכדורגל, במשחק שמחבר בין אנשים, היא הגורם שמביא להצלחתם גם בתוך הקהילה. אליפות מרכזי הצעירים היא צעד נוסף אותו עושה המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל במטרה לפתח את הקהילה הצעירה ואת הגאווה המקומית”.

בני ביטון ראש עיריית דימונה הוסיף: "אני מבקש להודות לשר אריה מכלוף דרעי השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ושר הפנים על היוזמה המבורכת אני מכיר את מרכזי הצעירים הרבה שנים אבל יוזמה מסוג זה להביא את הקבוצות מכל רחבי הארץ את זה עדיין לא ראיתי. הגמר המחוזי והגמר הארצי נערך כאן בדימונה וזו בשורה לנגב ולגליל אנשים שהגיעו משלומי עכו קריית שמונה. זו אמירה ואני רוצה להודות למשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ולעובדים״.