ההישג הענק של לונה צ’מטאי-סלפטר, שזכתה הערב (רבעי) במדליית הזהב באליפות אירופה באתלטיקה כשסיימה במקום הראשון את הריצה ל-10,000 מטרים באליפות שנערכת בברלין, לא עברה בלי תגובה של אלוף אירופה הישראלי היחיד עד כה, אלכס אברבוך.

אברבוך, שזכה באליפות אירופה פעמיים, ב-2002 וב-2006, אמר ל-ONE: “כל הכבוד לה. להיות בפודיום ולגרום לכל הקהל באצטדיון לעמוד ולשמוע את התקווה זה כבר הישג נהדר. בשביל רגעים כאלה צריך להשקיע בספורטאים”.

 חוגגת עם דגל ישראלצ'מטאי-סלפטר (רויטרס) חוגגת עם דגל ישראלצ'מטאי-סלפטר (רויטרס)

הקופץ במוט השווה את הזכייה של צ’מטאי-סלפטר לזו שלו כשאמר: “אני שמח מאוד כל מה שהיא עשתה, זה החזיר אותי פתאום כמה שנים אחורה. יש התרגשות גדולה במעמד כזה ויש אפילו דמיון מעצם זה ששנינו היינו עולים חדשים בזמן הזכייה שלנו”.

לבסוף, סיכם אברבוך: “זה אולי ההישג הכי גדול שיש לאתלט ישראלי, זה משהו ענק כי אתה מתמודד ומנצח מעצמות כמו גרמניה, רוסיה וצרפת ששם מערכת שעובדת ואצלנו פה לרוב הכל מקרי. אני חושב שצריך לקחת את ההישג הזה ולבנות משהו קדימה לעוד הרבה שנים”.

אלכס אברבוך (מוחמד מוררה)אלכס אברבוך (מוחמד מוררה)

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה גם היא לזכייה של צ’מטאי-סלפטר כשאמרה: "הישג עצום ומרגש ללונה, שממשיכה לשבור שיאים ולנפץ כל תקרה אפשרית. אחרי שניפצה במהלך השנה האחרונה כל שיא ישראלי אפשרי בריצות ארוכות, לונה הסבה לכולנו גאווה גדולה ושמחה ענקית כשזכתה הערב במדליית הזהב באליפות אירופה בברלין והביאה לכך שדגל ישראל יתנוסס בגאון מעל אדמת גרמניה והתקווה תושמע ברחבי אצטדיון האתלטיקה בברלין. מרגש תמיד לשמוע את המנון התקווה על אדמת גרמניה. לונה צ'מטאי שלנו שוברת כל שיא אפשרי”.

כל הכבוד גם למאמנה האישי ובעלה, דן, המלווה אותה לאורך כל הדרך ולכל הצוות המקצועי של איגוד האתלטיקה. אנו ממשיכים להחזיק אצבעות ליתר ספורטאינו המתחרים באליפות אירופה ומקווים לעוד הישגים באליפות יוקרתית זו המהווה עוד אבן דרך חשובה לקראת  טוקיו 2020".