אליפות אירופה באתלטיקה, שנערכת בברלין, המשיכה הערב עם הופעה של אתלט ישראלי נוסף, דונלד בלייר-סנפורד, שלא הצליח לעמוד במשימה ולהעפיל לגמר בריצה ל-400 מטרים.

אלוף ושיאן ישראל, שלא היה נראה בשיאו כבר במקצה המוקדמות כשקבע 46.00 שניות וסיים במקום השני במקצה שלו, מה שהספיק להעפלה לחצי הגמר מהמקום ה-12, סיים הפעם עם זמן טוב יותר, 45.68 שניות, אך זה הספיק רק למקום החמישי במקצה שלו ולמקום ה-18 הכללי.

האמריקאי-ישראלי, שקבע בשיאו תוצאה של 45.04 שניות – שיא ישראל ב-400 מטר, זכה במדליית הארד באליפות אירופה לפני ארבע שנים, אך גם לפני שנתיים, באליפות של 2016, הוא לא הצליח להעפיל לגמר.

דונלד סנפורד (איציק בלניצקי)דונלד סנפורד (איציק בלניצקי)

לאחר הריצה, כשהוא מתנשף ומיוזע, סיכם בלייר-סנפורד: "היו לי שתי אופציות להוצאה לפועל בריצה. הלכתי על האפשרות של פתיחה מהירה על מנת לתת ליריבים שלי לרדוף אחריי. הרגשתי מצוין בתחילת הריצה, אבל הטכניקה והקצב לא היו שם. התחלתי במטרה לרוץ את ה-200 הראשונים בסביבות 21.30, להירגע מעט בקשת השנייה ולשמור כוח ל-100 האחרונים. נתתי את כל מה שהיה לי, אבל לא נשאר לי מספיק כוח לסיומת".

לשאלה אם ריצה במקצה השלישי והאחרון מהווה עבורו יתרון או חסרון, השיב שיאן ישראל: "זה קשה יותר, כי אתה יודע מה עשו הרצים בשני המקצים הראשונים. יש לך מטרה נוספת שמהווה מכשול נוסף שמקשה עוד יותר. אם הבחירה הייתה בידי, הייתי בוחר במקצה הראשון בכל פעם... בהשוואה למטרות והיעדים שהצבתי לעצמי ב-2017, לא יכולתי לבקש יותר מלסיים את הריצה, להיות בריא, לרוץ מהר משרצתי בשנה הקודמת. לרוץ 45.49 ולהשיג את קריטריון A האולימפי זה דבר גדול עבורי, אבל העונה באופן כללי מהווה קרש קפיצה לעונה הבאה. יחד עם זאת, אני מאוכזב היום ומצטער עבור כל אלו שתומכים בי וסובבים אותי על שאכזבתי אותם היום, לבי יוצא אליהם, אבל חשוב לי שידעו שנתתי היום הכל, אבל זה לא הספיק, זה לא היה מספיק טוב".