בקרוב מאוד תצא העונה החדשה של היורוליג לדרך ולא מעט החתמות מעניינות נעשו הקיץ כולל חוזים חדשים שחתמו קבוצות עם הכוכבים שלהם במטרה להשאירם. האתר ‘יורוהופס’ פרסם היום (שני) רשימה של עשרת השחקנים המרוויחים ביותר. אגב, למכבי תל אביב אין אפילו נציג אחד.

במקום הראשון ניצב הכוכב הבלתי מעורער של חימקי מוסקבה, הלא הוא אלכסיי שבד. הגארד מרוויח 4 מיליון דולר לעונה ואי אפשר לומר שהוא לא מצדיק את השכר, הודות לרזומה העשיר שלו גם ב-NBA ולממוצעים האדירים שהעמיד בעונה שעברה 21.8 נקודות, 5.2 אסיסטים ו-2.6 כדורים חוזרים.

ננדו דה קולו (טוויטר)ננדו דה קולו (טוויטר)

אחרי ברשימה, בפער ניכר נמצא ננדו דה קולו בן ה-30 מרוויח בצסק”א מוסקבה לא פחות מ-2.78 מיליון דולר לעונה. ניק קלאת’ס, שחידש הקיץ את חוזהו בפנאתינייקוס עד 2021 ירוויח בעונה הקרובה, בגיל 29 שכר של 2.55 מיליון דולר. במקום הרביעי, שסוגר לצסק”א מוסקבה נציג שני בחמישייה הראשונה, נמצא סרחיו רודריגס שמרוויח את אותו השכר של קלאת’ס ובגיל 32 הציפיות ממנו גבוהים מאוד.

יאן וסלי מפנרבחצ’ה נמצא יאן וסלי, שגורף לכיסו לא פחות מ-2.43 מיליון דולר לעונה. סרחיו יול מריאל מדריד נמצא מיד אחריו במקום השישי עם שכר עונתי של 2.2 מיליון דולר. שביעי, בפער ניכר, אך עם משכורת מכובדת מאוד של 1.9 מיליון דולר בחוזה חדש בברצלונה, נמצא כריס סינגלטון הוותיק.

יאן וסלי חוגג (EUROLEAGUE) (מערכת ONE)יאן וסלי חוגג (EUROLEAGUE) (מערכת ONE)

אחרי שכתב בקיץ “אין הנחות עבור השירות שלי”, מייק ג’יימס עזב את פנאתינייקוס עבור חוזה במילאנו שתשלם לו 1.8 מיליון דולר, כחלק מחוזה לשלוש עונות שמסתכם בכ-5.4 מיליון דולר. במקום התשיעי ניצב שחקן שחזר מה-NBA הקיץ והוא שיין לארקין שחתם באנדולו אפס לעונה הבאה עבור שכר של 1.7 מיליון דולר. שחקן נוסף שסיים את הפרק שלו ב-NBA הקיץ הוא ג’ופרי לוברן שהגיע לפנרבחצ’ה מסן אנטוניו וירוויח 1.7 מיליון דולר.