זה לא סוד שהליגה האנגלית היא הליגה היקרה ביותר בעולם, בה תקציבי הקבוצות ומשכורות השחקנים מרקיעים שחקים, חוצים גבולות ושוברים שיאים כל שנה מחדש. מידי פעם הכסף מוביל לזכייה בתארים, לעתים הוא לא מספיק כדי לעמוד במטרות, ולפעמים הוא פשוט מבוזבז על פציעות של שחקנים.

ווילשר נפצע. ארסנל עם מספר פציעות השחקנים הגבוה ביותר (רויטרס)ווילשר נפצע. ארסנל עם מספר פציעות השחקנים הגבוה ביותר (רויטרס)

קבוצות הפרמייר ליג שילמו סכום עתק של 217 מליון פאונד שכר משכורות לשחקנים פצועים רק בעונת 2017-18. העלות למועדונים עלתה ב-21% מהעונה שקדמה לכך (176.6 מליון פאונד) וזה למרות שמספר הפציעות ירד מ-735 ל-663. מי שסבל הכי הרבה מחוסר המזל הזה הוא ז’וז’ה מוריניו וקבוצתו, מנצ’סטר יונייטד, שמובילה את הדירוג המועדונים ונאלצה להיפרד מ-23.3 מליון פאונד.

מי שסבלה ממספר הפציעות הרב ביותר בעונה שעברה היא ארסנל. ארסן ונגר סבל מחוסר מזל בעונתו האחרונה במועדון כאשר הצוות הרפואי שלו נאלץ להתמודד עם לא פחות מ-54 פציעות שונות לאורך העונה. אגב, הפציעות השכיחות ביותר היו בגיד הברך (האמסטרינג), בעוד כל פציעת ברך הייתה בממוצע הגבוהה ביותר עם 613,402 פאונד לכל פגיעה.

האלופה, מנצ’סטר סיטי, חלקה את המקום הלפני אחרון בטבלת מספר הפציעות בעונה שעברה יחד עם ניוקאסל עם 24 פציעות שונות. הקבוצה של צמד הישראלים, תומר חמד ובירם כיאל, ברייטון, הייתה במקום האחרון והמכובד עם מספר הפציעות הנמוך ביותר בעונה האחרונה, רק 15 פציעות בלבד.

תומר חמד ובירם כיאל. אחרונים במספר הפציעות (אינסטגרם)תומר חמד ובירם כיאל. אחרונים במספר הפציעות (אינסטגרם)