אחרי שריגשה את עולם הכדורגל בכלל ואת הכדורגל האיטלקי בפרט, פארמה חזרה בחודש מאי האחרון לסרייה A, לאחר ההיעדרות של שש שנים ולאחר שהשלימה הישג מדהים של שלוש עליות ליגה בשלוש שנים. אבל החגיגות היו כנראה מוקדמות מדי כאשר פורסם היום (שני) באיטליה כי ממאזן הקבוצה יורדו בעונה הבאה 5 נקודות

הקבוצה למעשה עמדה בפני הורדה אפשרית לסרייה B לאחר שנודע כי שניים משחקני הקבוצה, עמנואלה קאלאיו ופאביו קראבלו היו מעורבים לכאורה בהטיית משחקים, זאת לאחר שהודעות חשודות נמצאו במכשיר הפלאפון שלהם והם הופיעו בפני בית משפט.

למזלם הטוב של ראשי המועדון, הוחלט שלא להשתמש בסנקציה הקשה ביותר והם לא הורדו ליגה, אך הם יפתחו את העונה הבאה עם מינוס של חמש נקודות. מי שספג עונש קשה במיוחד הוא קלאיו, שספג הרחקה מהשנתיים הבאות ולא יוכל לקחת חלק פעיל ככדורגלן וכן נקנס ב-20 אלף יורו.

במועדון הביעו צער מהרחקתו של קלאיו וטענו כי: “אנחנו מקבלים במרירות רבה את ההחלטה שיצאה היום מבית המשפט העליון הפדרלי. אנו מחשיבים את ההרשעה של קאלאיו, ביחס לעובדות שגרמו להפניה להיות בלתי צודקת, לא הגיונית ומנוגדת לתורת המשפט האחרונה, העונש הכבד ביותר על אחריות אובייקטיבית שנגרמה לקבוצתנו”.