ההעברה של כריסטיאנו רונאלדו מריאל מדריד ליובנטוס הפכה לאירוע המשמעותי של חלון ההעברות הקיץ, ואפילו דחקה הצידה את ענייני המונדיאל. מי שכבש 450 שערים ב-438 משחקים עזב את הקבוצה בה הפך למלך שעריה בכל הזמנים ומתחיל אתגר חדש ומסקרן בליגה האיטלקית.

הליגה האיטלקית תשודר החל מהעונה הקרובה בערוץ ONE2 בפרטנר TV, באיכות שידור HD.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
היום שאחרי רונאלדו: ריאל מסמנת את המחליף

מי שהיה השחקן היקר בעולם ב-2009, כשעבר לריאל ממנצ’סטר יונייטד תמורת 94 מיליון יורו, נכנס בפעם השנייה בקריירה לרשימת ההעברות היקרות ביותר והוא השחקן היחיד שמופיע בה פעמיים.

אז יובנטוס לא שברה הפעם את השיא העולמי ולא התקרבה לסכום שפאריס סן ז’רמן שילמה לברצלונה על ניימאר (222 מיליון יורו). ובכל זאת, המעבר של רונאלדו הפך לרביעי בכל הזמנים ומקדימים אותו רק שלושה. ניימאר, קיליאן אמבפה, שאחרי עונת השאלה עבר ממונאקו לפאריס סן ז’רמן תמורת 180 מיליון יורו, ופיליפה קוטיניו, שעבר בינואר מליברפול לברצלונה תמורת 120 מיליון יורו (שיכולים להפוך ל-160 מיליון).

רונאלדו. פעמיים באותה רשימה (רויטרס)

מי שירדו בעקבות כך למקומות 5-6 הם הצרפתים אוסמן דמבלה ופול פוגבה. דמבלה עבר בקיץ הקודם מבורוסיה דורטמונד לברצלונה תמורת 105 מיליון יורו, פוגבה עשה זאת בקיץ 2016 תמורת 105 מיליון, למה שנחשב בזמנו לשיא העולמי, ושבר את זה של גארת’ בייל (100 מיליון יורו), שירד למקום השביעי.

רונאלדו והמעבר של 2009 במקום השמיני. גונסאלו היגוואין, ששיחק עם רונאלדו בריאל ועשוי לשתף איתו פעולה ביובנטוס אם הארגנטינאי לא יעזוב, ירד למקום התשיעי עם ההעברה הכי יקרה בתוך איטליה – 90 מיליון מנאפולי ליובה ב-2016. רומלו לוקאקו סוגר את העשירייה, וירג’יל ואן דייק מליברפול נדחק החוצה.

10 ההעברות היקרות בכל הזמנים

ניימאר – 222 מיליון יורו (ברצלונה לפאריס סן ז’רמן)

קיליאן אמבפה – 180 מיליון יורו (מונאקו לפאריס סן ז’רמן)

פיליפה קוטיניו – 120 מיליון יורו (ליברפול לברצלונה)

פיליפה קוטיניו. במקום השלישי (רויטרס)

כריסטיאנו רונאלדו – 112 מיליון יורו (ריאל מדריד ליובנטוס)

אוסמן דמבלה – 105 מיליון יורו (בורוסיה דורטמונד לברצלונה)

פול פוגבה – 105 מיליון יורו (יובנטוס למנצ’סטר יונייטד)

גארת’ בייל – 100 מיליון יורו (טוטנהאם לריאל מדריד)

כריסטיאנו רונאלדו – 94 מיליון יורו (מנצ’סטר יונייטד לריאל מדריד)

גונסאלו היגוואין – 90 מיליון יורו (נאפולי ליובנטוס)

היגוואין. עדיין הכי יקר בהעברה פנים-איטלקית (רויטרס)

רומלו לוקאקו – 85 מיליון יורו (אברטון למנצ’סטר יונייטד)