הישג נהדר לנבחרת הנערות של ישראל, שעלתה היום (רביעי) לרבע גמר אליפות אירופה דרג ב' עם ניצחון 66:76 על נבחרת ליטא, שהייתה בלתי מנוצחת באליפות עד היום.

הנבחרת הייתה צריכה ניצחון של מעל 4 נקודות על הליטאיות כדי לעלות מהמקום השני בבית ולהדיח את נבחרת יוון, הנבחרת היחידה שניצחה את הבנות בכחול-לבן עד כה.

ישראל פתחה חזק מאוד, היממה את הליטאיות ברבע הראשון ועלתה ליתרון דו-ספרתי עוד במחצית הראשונה. דניאל קרש וליאור גרזון היו המוציאות העיקריות לפועל ו-3 שלשות ללא החטאה של רומי לוי קבעו הפרש שיא - 23 נקודות בתחילת הרבע השלישי.

נבחרת הנערות (באדיבות איגוד הכדורסל)נבחרת הנערות (באדיבות איגוד הכדורסל)

לקראת הסיום התעוררה הנבחרת הליטאית, שאם הייתה מפסידה ביותר מ-13 נקודות הייתה מוצאת את עצמה בחוץ. ההפרש קוזז עד 6 בלבד דקה אחת לסיום, אבל סל ענק של גילי אייזנר עם הבאזר של שעון ההתקפה החזיר את היתרון לדו-ספרתי וסיים את המשחק לטובת ישראל.

נבחרת הנערות (באדיבות איגוד הכדורסל)נבחרת הנערות (באדיבות איגוד הכדורסל)

ביום שישי ב-14:30 תתמודד הנבחרת ברבע הגמר מול נבחרת פינלנד, שסיימה ראשונה בבית המקביל עם מאזן נקי מהפסדים - 0:5. כדי לעלות לדרג א' תצטרך ישראל לסיים בין 3 הראשונות באליפות.

נבחרת הנערות מול ליטא (באדיבות איגוד הכדורסל)נבחרת הנערות מול ליטא (באדיבות איגוד הכדורסל)

קלעו לישראל: ליאור גרזון 18 נקודות ו-8 ריבאונדים, דניאל קרש 15 נקודות, 8 ריבאונדים ו-7 אסיסטים, רומי לוי 14 נקודות, גילי אייזנר 13 נקודות, 8 ריבאונדים ו-8 אסיסטים, אופיר קסטן רז 7 נקודות, איילה רוט 7 נקודות וגאיה סלס 2 נקודות.