אחרי שתי עונות בהן התקשה למצוא את מקומו ב-NBA, הפאוור פורוורד/סנטר האוקראיני ג’ואל בולומבוי בן ה-24 עוזב את הליגה הטובה בעולם לאחר שחתם לשלוש שנים בצסק”א מוסקבה הרוסית.

בולומבוי, שנבחר במקום ה-52 בדראפט 2016 על ידי יוטה ג’אז במדיה שיחק 12 משחקים בעונת 2016/17 וקלע 1.8 נקודות, קטף 1.4 ריבאונדים, חילק 0.2 אסיסטים, וביצע 0.2 חסימות ב-4.4 דקות בממוצע למשחק, בנוסף לשני משחקי פלייאוף, בהם קלע 4 נקודות, קטף שני ריבאונדים וביצע חסימה אחת ב-9 דקות בהן שיחק בשני המשחקים.

ג'ואל בולומבוי במדי יוטה (טוויטר)ג'ואל בולומבוי במדי יוטה (טוויטר)

בעונה החולפת עבר בולומבוי למילווקי באקס, אך בשורותיה התקשה עוד יותר למצוא את מקומו ושותף בשישה משחקים בלבד בהם קלע 1.5 נקודות, קטף 1.7 ריבאונדים וסיפק 0.3 חטיפות ב-5.1 דקות בממוצע למשחק, עד ששוחרר בינואר והצטרף לקבוצת ליגת הפיתוח של הבאקס, וויסקונסין הרד.

“אני נרגש מאוד להצטרף לצסק”א מוסקבה”, אמר בולומבוי והוסיף: “כילד זה תמיד היה חלום לשחק ב-NBA או בצסק”א מוסקבה הגדולה, גדלתי על הקבוצה הזאת. אני שמח שקיבלתי את ההזדמנות להצטרף, זה אומר המון בשבילי כי אמא שלי היא רוסייה ויש לי פה שורשים. אני מצפה לזה ומאמין שיש לי הרבה מה ללמוד פה כשחקן צעיר על המגרש ומחוצה לו”.