אחד הרכזים הגדולים ביותר ב-NBA בשני העשורים האחרונים, ואולי הטוב אי פעם של סן אנטוניו ספרס ונבחרת צרפת, טוני פארקר, עזב את הקבוצה שהייתה לו לבית ב-17 השנים האחרונות, ובמדיה גם זכה בארבע טבעות אליפות. הצרפתי בן ה-36 עבר הקיץ לשורות שארלוט הורנטס והחליט להיפרד מהמועדון היום (שני) במכתב מרגש.

טוני פארקר וגרג פופוביץ'. "החליט לתת לי הזדמנות שנייה" (רויטרס)טוני פארקר וגרג פופוביץ'. "החליט לתת לי הזדמנות שנייה" (רויטרס)

“אולי אפילו לא הייתי מגיע לליגה הזו, ולרמה הזו בכלל, אם גרג פופוביץ’ לא היה מחליט לתת לי הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני עליו. לאחר שאכזבתי באימון הראשון, הוא הזמין אותי חזרה לאימון נוסף, ואני הקפדתי לא לפספס את זה”, כתב פארקר. “שיחקתי הרבה יותר טוב הפעם, פופ עדיין נתן לי להתאמן וזה היה די טוב, החזקתי את עצמי קצת. אני חושב שהראיתי כמה מהדברים שאני יכול לעשות על המגרש וזה שיכנע אותו”.

“ואז זה הגיע, זה היה מדהים ומשוגע. צפיתי בדראפט, והשדרן אמר: ‘והבחירה ה-28 בדראפט 2001, הסן אנטוניו ספרס בוחרים את טוני פארקר, מראסינג קלאב פאריס, צרפת’. זהו אחד הסיפורים המעטים המתארים כיצד סן אנטוניו ספרס הפכה לשושלת ייחודית, שקיבלה את החלקים הנכונים מכל רחבי העולם וייצרה מורשת שתמיד תיזכר ותהיה יקרה, אולי אפילו יותר באירופה מאשר בארצות הברית”.

טוני פארקר. "ייצרנו מורשת שתמיד תיזכר" (רויטרס)טוני פארקר. "ייצרנו מורשת שתמיד תיזכר" (רויטרס)

“אני מניח שזה גם היופי של הכדורסל, ושל החיים שלנו כאן. איך עושים סיכום של הדברים ועוד איך אוספים את כל הרגעים שחוויתי כאן במשך 17 שנה. ובינתיים, אני לא אנסה להגדיר את מי שהפכתי להיות, אך אני יכול לומר ללא ספק שיש לספרס ולעיר סן אנטוניו חלק גדול במי שאני, ונותר לי להודות להם על כך, תודה לכן. אני תמיד אשא זאת בגאווה”.

גרג מונרו חתם בטורונטו

הקבוצה הטובה ביותר במזרח בעונה הסדירה בשנה שעברה, טורונטו ראפטורס, ממשיכה להתחזק לקראת העונה הקרובה והמאבק מול בוסטון ופילדלפיה על ראשות המזרח.

קיירי אירווינג מול גרג מונרו בתקופתו במילווקי (רויטרס)קיירי אירווינג מול גרג מונרו בתקופתו במילווקי (רויטרס)

אחרי שהביאו מסן אנטוניו את קוואי לנארד בתמורה לדמאר דרוזן, הראפטורס הגיעו לסיכום עם הסנטר גרג מונרו, שיחתום בקבוצה לשנה אחת עבור 2.2 מיליון דולר. מונרו ייקח את מקומו של הסנטר המחליף בקבוצה הקנדית, זאת לאחר שג’אקוב פולטל הועבר לטקסס בטרייד עבור קוואי.

הסנטר ששיחק עד כה שמונה עונות ב-NBA שיחק בחמש עונותיו הראשונות בליגה בדטרויט ובשיאו רשם ממוצעים של 15.9 נקודות ו-10.2 ריבאונדים למשחק. לאחר מכן עבר למילווקי ובעונתו הראשונה בבאקס עוד שמר על ממוצעים גבוהים של 15.3 נקודות ו-8.8 ריבאונדים, אבל בעונה הבאה, 2016-17, הפך לשחקן ספסל וירד לממוצעים של 11.7 ריבאונדים למשחק ובעונה האחרונה שיחק בשלוש קבוצות כשהוא עובר בתחילת העונה ממילווקי לפיניקס ולאחר מכן לבוסטון.