מייקל רול בדרך חזרה לנבחרת טוניסיה, כאשר מופעלים עליו לחצים כבדים מצד ההתאחדות והמאמן אדל טלאטלי לחזור לשורותיהם. הטוניסאים, שישתתפו בעוד כחודש בטורניר המקודמות לגביע העולם בסין 2019, החליטו להניח את הפוליטיקה בצד ולנסות לצרף שוב את פורוורד מכבי תל אביב לשורותיהם.

כפי שחשפנו בעבר ב-ONE, מיד לאחר חתימתו של רול במכבי ת”א, נשיא האיגוד הטוניסאי, אלי בנזארטי הודיע כי הוא שולל את גופיית הנבחרת מהאמריקאי ואף דרש באמצעי התקשורת להחרים את אזרחותו. ל-ONE נודע כי למרות הכעס מצד הטוניסאים על חתימתו של רול אצל הצהובים, נשמרו היחסים בשנה האחרונה בין הצדדים חמים וכאמור אנו מפרסמים כעת לראשונה כי רול בדרכו חזרה לנבחרת.

מג'רי בריאל (מערכת ONE)מג'רי בריאל (מערכת ONE)

זהו לא המקרה הראשון בו מעורבת טוניסיה במערכה נגד ישראל בעולם הכדורסל. בעונת הטרבל, סנטר נבחרת טוניסיה וריאל מדריד, סלאח מג'רי, קיבל בזמנו הוראה חד משמעית שלא להגיע לישראל עם הבלאנקוס. בנוסף לדעותיו האנטי ישראליות ביקש דאז מג'רי לא להחתים את דרכונו בישראל כדי שיוכל לשוב למולדתו ללא תקלות בירוקרטיות. מג'רי, באותו משחק דרמטי בו ניצחה ריאל 76:77 נקלע לקטטה עם יוגב אוחיון וחמור מכך סירב ללחוץ את ידי שחקני מכבי בסיום. האם ילחץ את ידו של רול? 

רול סיים עונה אישית לא רעה בכלל בסגל של נבן ספאחיה וקלע 9.1 נקודות והוסיף 2.9 אסיסטים למשחק ביורוליג. הקיץ החליטו הצהובים לחדש בשנה נוספת את חוזהו של רול וזוהי תהיה שנתו השנייה במועדון הצהוב, שמכוון גבוה הרבה יותר מאשר בעונה שעברה, אז הקבוצה לא עלתה לפלייאוף.