המלחמה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבין הספורטאים בארצות הברית ממשיכה והגזרה בינו לבין אחד הגדולים שבהם בעת הנוכחית, לברון ג’יימס, רק הולכת ומתחממת ואף יוצרת מחנות ברורים.

ג’יימס, שידוע כמבקר בולט של הנשיא ולא אחת התבטא נגדו ונגד פועלו בשנים האחרונות, וביתר שאת מאז נבחר לתפקיד, התראיין השבוע לדון למון מ-CNN ובין השאר התייחס לדברים שאמר בעבר, לפיהם טראמפ משתמש בספורט כדי לפלג את האומה, כשאמר: “שמתי לב בחודשים האחרונים שהוא משתמש בספורט כדי לפלג אותנו, וזה משהו שאני לא יכול להתחבר אליו. אני לא יכול לשבת ולא לעשות כלום”. כשנשאל מה הוא היה אומר לטראמפ אם הנשיא היה יושב פה אמר לברון: “לעולם לא אשב מולו”.

דונלד טראמפ (רויטרס)דונלד טראמפ (רויטרס)

בנוסף, שאל אותו למון אם יש לו שאיפה כלשהי לרוץ לנשיאות ולברון ענה: “אני לא חושב כך”. אז הקשה המראיין ושאל: “ואם היו אומרים לך – תשמע, אין להם אף אחד. אם לא תרוץ לנשיאות טראמפ ינצח. היית רץ לנשיאות?”. לכך ענה לברון: “ובכן, במקרה כזה, יכול להיות”.

טראמפ, כמובן, לא נשאר חייב והיום הוא צייץ בתגובה כשהוא תוקף גם את המראיין וגם את המרואיין: “לברון ג’יימס רואיין על-ידי האיש הכי טיפש בטלוויזיה, דון למון. הוא גרם ללברון להיראות חכם, שזה לא דבר קל לעשות”. את הציוץ חתם נשיא ארה”ב במילים “אני אוהב את מייק” – התייחסות (ילדותית משהו) לדיון הבלתי נגמר לגבי מי הכדורסלן הגדול בכל הזמנים – לברון או מייקל ג’ורדן.

הציוץ של טראמפ, כמובן, לא עבר בשתיקה. שחקנים רבים עקצו אותו בתגובה, גם חברי המפלגה הרפובליקנית ואפילו אותו מייקל ג’ורדן שטראמפ “מעדיף” הגיב לנשיא ארה”ב כשאמר: “אני תומך בלברון ג’יימס. הוא עושה עבודה מדהימה עבור הקהילה שלו”.

אלא שהדבר הפוגע מכל הגיע דווקא מכיוון אשתו של טראמפ, מלניה. בהודעה לעיתונות שהוציאה הדוברת שלה מסרה הגברת הראשונה של ארה”ב: “נראה שלברון ג’יימס עובד כדי לעשות דברים טובים עבור הדור הבא שלנו ובדיוק כמו שהיא עושה תמיד, הגברת הראשונה מעודדת את כולם לדיאלוג פתוח על עניינים שהילדים מתמודדים עמם בימינו. כמו שאתם יודעים, גברת טראמפ טיילה בכל המדינה והעולם ודיברה עם ילדים על חייהם, בריאותם והתנהגותם במסגרת היוזמה שלה ‘תהיה הכי טוב’. הפלטפורמה שלה מתרכזת סביב ביקורים בארגונים שונים, בתי חולים ובתי ספר והיא תהיה שמחה לבקר בבית הספר ‘אני מבטיח’ באקרון”.

מלניה התייחסה בכך לבית הספר שלברון ג’יימס הקים בעיר הולדתו באוהיו עבור ילדים מעוטי יכולת ובפועלו למען הקהילה. אך כאמור, היא וג’ורדן לא היו היחידים שיצאו להגנתו של לברון, כאשר גם מספר שחקני כדורסל צייצו בעניין. קארל-אנתוני טאונס, הסנטר של מינסוטה, צייץ: “תנו לי להבין – בפלינט, מישיגן עדיין יש מים מלוכלכים, אבל אתה מודאג מראיון עם איש שעושה טוב עבור חינוך של דורות של ילדים בעיר הולדתו? סתום את הפה הארור שלך! תפסיק להשתמש באצבעות הטוויטר האלה ותתחיל לעשות דברים עבור המדינה שלנו”.

דונובן מיצ’ל, מהמועמדים לרוקי העונה האחרונה, צייץ: “סימן לבן אדם שאינו בטוח בעצמו הוא כשהוא תוקף אחרים כדי לגרום לעצמו להרגיש טוב יותר… אני רק עצוב שילדים צעירים צריכים לראות ציוצים מטופשים כאלה ולגדול ולחשוב שזה בסדר… עזוב את כל השאר דונלד, אתה מהווה דוגמה רעה לילדים, העתיד שלנו”.

ברדלי ביל וג’ראד דאדלי היו קצרים יותר, כשהראשון צייץ “עייף ממך” והשני הסתפק ב:”הוא חייב ללכת”. גם טוריי סמית’, שחקן הפוטבול של הפילדלפיה איגלס בעבר, שהיה מהראשונים לומר שהם לא יבקרו בבית הלבן לאחר שהקבוצה זכתה באליפות, צייץ ורמז לכך שטראמפ מפגין גזענת בהתבטאויותיו: “הציוץ הזה לא בוגר ומעליב. אני רוצה לדעת למה טראמפ חושב ששני הכברים השחורים המצליחים האלה הם טיפשים. אני יודע למה. כמה מכם צריכים להתחיל להאמין במה שהוא מראה לכם”.

אפילו נשיא איראן לשעבר מחמוד אחמדיניג’אד יצא להגנתו של לברון ותקף את טראמפ: “מר טראמפ לדעתי ולדעת כולם צריך לאהוב את כולם ולא להבדיל בין האנשים. אני אוהב את לברון, ג’ורדן ואת מחמוד עבדול ראוף, כולם אתלטים אדירי, אני מאחל לכולם את הטוב ביותר”.