בגיל 41, כשהוא השחקן המבוגר ביותר ב-NBA, וינס קרטר יפתח את עונתו ה-21 בליגה הטובה בעולם כשחקנה של אטלנטה. הוא הצטרף לרשימה שכוללת את רוברט פאריש, קווין גארנט וקווין וויליס וגם דירק נוביצקי וישחק בעונתו ה-21, אבל נראה שהוא לא ימשיך לעונה נוספת, ועל כן לא ישבור את שיא כל הזמנים.

בימים אלו הגארד האגדי משמש כפרשן באליפות העולם ג’וניור של ה-NBA ומקבל הזדמנות להוכיח את עצמו גם מחוץ לפרקט. קרטר סיפר כי הוא ככל הנראה מתכוון לפרוש מכדורסל בתום העונה הנוכחית: “לפרשן זה בדיוק כמו להיות סוג של מאמן. אני אוהב להתאמן, אבל אני לא רוצה להיות מאמן. פרשנות היא גם דרך להישאר קרוב לכדורסל”.

ההוקס נתנו לי הזדמנות ליהנות מהתשוקה שלי, להמשיך ולעשות את מה שאני הכי אוהב”. הסביר קרטר שחתם על חוזה מינימום של 2.4 מיליון דולר בפרנצ’ייז מג’ורג’יה. “בכנות, אני חושב שזו תהיה עונתי האחרונה, אני נלחם בהחלטה הזו כל יום. דיברתי על כך עם החברים והקרובים שלי, עם כולם, לפעמים אני חושב שזו באמת השנה האחרונה שלי כשחקן. יש את ההרגשה שהגיע הזמן, לפני חודש הייתי מדבר אחרת, עכשיו זה כבר השתנה”.

הרגע שבו יודיע רשמית על תליית הנעליים: “אני אנצל את כל העונה הקרובה ובסיומה אני אחליט באופן סופי. אני מסרב להחליט על דבר כזה עכשיו ולסחוב את זה לכל העונה הבאה ולדאוג מכך, אני רוצה רק להתרכז בכדורסל ולעזור לקבוצה החדשה שלי. כשהכל ייגמר, רק אז אני אחליט”.