אחת הקבוצות המלהיבות ב-NBA בעונה האחרונה הייתה ללא ספק פילדלפיה. הסיקסרס שהציגו סגל צעיר וכישרוני סיימו את העונה הסדירה במקום השלישי במזרח עם מאזן של 30:52 ובפלייאוף הצליחו לחלוף על פני מיאמי בסיבוב הראשון עם 1:4, לפני שנעצרו על ידי בוסטון באותה תוצאה בחצי הגמר האזורי.

העונה, החבורה המבטיחה של ברט בראון שצירפה לשורותיה גם את ג’ונה בולדן ממכבי תל אביב שואפת לעשות עוד צעד אחד קדימה ולהעפיל לגמר האזורי, ולשם כך היא תצטרך את אחד מכוכביה הגדולים – ג’ואל אמביד. הסנטר הקמרוני שנבחר אשתקד למשחק האולסטאר, התראיין הערב (חמישי) בארה”ב והציב לעצמו רף ציפיות גבוה מאוד לקראת עונת 2018/2019.

ג'ואל אמביד מתוסכל (רויטרס)

“העונה אני רוצה לזכות בתואר ה-MVP ואני חושב שאני מועמד רציני לכך” ירה השחקן בן ה-24 שבעונה האחרונה העמיד ממוצעים מרשימים של 22.9 נקודות, 11 כדורים חוזרים ו-3.2 אסיסטים למשחק. אמביד, שיתחיל את עונתו השלישית בליגה הטובה בעולם הוסיף: “המטרה שלי בקיץ הייתה אחת ויחידה והיא לעשות הכל כדי לחזור לעונה החדשה שחקן טוב יותר. אני מאמין שאני יכול לזכות האישי ואני יודע שזה חשוב כי זה אומר שאני גם יתרום יותר לקבוצה שלי”. 

הסנטר, שכפי שכבר הבנתם לא סובל ממחסור בביטחון עצמי, התייחס גם לדיבורים על כך שראשי פילדלפיה חשבו על צירוף שחקן או שניים מהשורה הראשונה כדי לחזק את הקבוצה: “זה לא באמת עניין אותי, כי אני ברמה של כל אותם שחקנים שהוזכרו, אם לא יותר טוב מהם וזה גם מה שהבהרתי להנהלה ולצוות המקצועי”.