0 הפסדים, 100% הצלחה בבעיטות עונשין מ-11 מטרים, 14 שערים בשבעה משחקים והעמדת אחד הסגלים המלהיבים ביותר אי פעם מבחינתה. כל אלו היו בין הגורמים לכך שנבחרת צרפת חגגה זכייה שנייה בהיסטוריה שלה במונדיאל . אחרי 20 שנה, גדל דור חדש ומוכשר לא פחות מזה שזכה בגביע העולמי ב-1998 עבור הטריקולור.

לא היה חולק על הכישרון של צרפת עוד לפני שבכלל נפתח המונדיאל הנוכחי ברוסיה. כבר ביורו 2016 ראו כולם שהנבחרת מארץ הבאגט היא נבחרת חזקה, מגוונת, מלאת אמביציה ומוכשרת. אז, לפני שנתיים, זה נגמר עם הפסד כואב לכריסטיאנו רונאלדו ופורטוגל בהארכה בגמר. הפעם, כשהם מעט יותר מנוסים ולמודי כאב, עם שיפורים קלים לסגל ההוא – במיוחד קיליאן אמבפה, שום דבר לא יכול היה לעצור אותם.

איבן סטריניץ' וקיליאן אמבפה (רויטרס)

אחרי שסיימה את שלב הבתים בצורה טובה, הגיעו ההצגות בשלבי הנוקאאוט. תחילה, העיפו השחקנים של דידייה דשאן את נבחרת ארגנטינה וליאו מסי עם 3:4 שייכנס לספרים כאחד המשחקים המשובחים בתולדות הגביע העולמי, זה נמשך עם 0:2 מרשים על אורוגוואי של לואיס סוארס ברבע הגמר ונמשך עם 0:1 על בלגיה בחצי הגמר בדרך לגמר בלתי נשכח עם קרואטיה.

ברגע האמת הצרפתים לא קרסו והבקיעו ארבעה שערים לרשת של קרואטיה. אנטואן גריזמן, אחרי קיץ שבו עצבן לא מעט אנשים עם החלטה שהתעכבה הרבה זמן היכן לשחק בעונה הבאה (בחר בסופו של דבר את אתלטיקו מדריד על פני ברצלונה), סיפק טורניר נפלא וכבש את שערו הרביעי בטורניר במשחק הגמר. קיליאן אמבפה שללא ספק יהיה להפתעת הטורניר הוסיף שער משלו, פול פוגבה הפעלתן תרם עוד אחד וכך גם מריו מנדז’וקיץ שסיפק שער עצמי.

שחקני צרפת חוגגים עם אנטואן גריזמן (רויטרס)

2:4 במשחק הגמר העניק לצרפת את מונדיאל 2018, כל כך הגיע לה לזכות בתואר הזה. לא עשו לה הנחות, לא היו לה חיים קלים, שנים שירדו על חוסר ההצלחות שלה, אבל הפעם היא סיפקה קבלות. היא הוכיחה כמה כישרון יש לה ברגליים, דידייה דשאן עשה גם היסטוריה פרטית משלו, כאשר הוא שיחק אז במונדיאל 1998 והניף את התואר כשחקן.

יש גם צד מאוכזב, אבל לא יותר מדי. אחרי שלוש הארכות  (כולל שני דו קרב פנדלים אחד), קרואטיה הקטנה העפילה למשחק הגמר וכנראה שגם העייפות עשתה את שלה. למרות שכבשה שני שערים, ההגנה לא עמדה במהירות של השחקנים הצרפתים והנבחרת מהמדינה הקטנה הפסידה את המשחק. הפרגון במדינה לנבחרת הוא בלתי פוסק, מדובר בהישג הכי גדול של קרואטיה מאז הוקמה המדינה.

שחקני קרואטיה (רויטרס)

לוקה מודריץ’, איבן ראקיטיץ’, איבן פרישיץ’ והשוער דניאל סובשיץ’ הובילו נבחרת בלי יומרות רבות, אולי עם תקווה גדולה, אבל לא עם הר של ציפיות, הכי רחוק שאפשר. מונדיאל מדהים סיפקו השחקנים של זלאטקו דאליץ’, הם הגיעו לגמר גם בצדק רב והדגימו איכויות מהרמות הגבוהות ביותר. אפשר רק להודות להם על כל מה שהם נתנו לנו במונדיאל הזה! ועכשיו לקטאר 2022.

הכתוב הינו טור דעה.