זה היה קרוב, הריח מ-1966 שוב היה באוויר, אבל בסופו של דבר אנגליה שוב בעטה בדלי ותראה את גמר המונדיאל בטלוויזיה. החבורה של גארת’ סאות’גייט הפסידה אמש (רביעי) לקרואטיה 2:1 בתום 120 דקות מותחות, דווקא אחרי שעלתה ליתרון מבטיח בדקה ה-5.

אולי זו העובדה כי על הקווים היה מאמן חסר ניסיון, אולי העובדה כי מדובר בחבורת שחקנים צעירים שלרובם זהו מונדיאל ראשון, אך לגביע העולם אנגליה הגיע עם פחות ציפיות מבעבר. אם אחרי הדחות קודמות עיתוני אנגליה היו חותכים את הנבחרת והעומד בראשה, הפעם התקשורת הייתה הרבה יותר סלחנית ועמדה מאחורי הנבחרת, מה שמעיד אולי על שינוי אמיתי בממלכה.

מרקוס רשפורד. במונדיאל הבא הוא יוביל? (רויטרס)

“אוצר לאומי” קרא עיתון ה’מירור’ לנבחרת וכתב: “החבורה של סאות’גייט החזירה את האמון בנבחרת, למרות ההפסד בחצי הגמר. אנגליה נתנה לאומה שלמה תקווה, אבל ההפסד הזה ירדוף אותה, כי זו הייתה הזדמנות חד פעמית, שברון לב”.

ב’טיימס’ כתבו בכותרת ענק “זוהי רק ההתחלה”, כאשר על העמוד הראשי מצוין שמות השחקנים לצד גילם, 11 שמות מתחת לגיל 25. ב’סקיי ספורט’ כתבו בכותרת “מריו מנדזוקיץ’ ניפץ לאנגליה את החלום”. ב’דיילי סטאר’ נכתב בכותרת “עשיתם אותנו גאים”, וב’דייל אקספרס’ כתבו “חיינו את החלום, תודה לך אנגליה”.

הארי קיין מאוכזב ומודה לאוהדים (רויטרס)

גם הנסיך וויליאם ניסה לעודד את הנבחרת אחרי ההפסד ושלח מסר לשחקנים: “אני יודע כמה מאוכזבים אתם בטח עכשיו, אבל אני לא יכול להיות יותר גאה בנבחרת הזו ואתם צריכים להרים את הראש. היה לכם טורניר מדהים, עשיתם היסטוריה ונתתם לאוהדים משהו להאמין בו”.

“הנבחרת הזו לקחה אותנו למקום שלא דמיינו שנגיע אליו”, אמר גארי נוויל, שחקן העבר וכיום פרשן ב’סקיי ספורט’. “הם לקחו איתם אומה שלמה, מעולם לא חשבתי שנראה תמונות כאלה. אני מסתכל על השחקנים וכל מה שאני מקווה לו זה שתהיה להם הזדמנות נוספת כמו זו”.