אין ספק כי השבועות שלפני המונדיאל הן הזמן הקריטי והעמוס ביותר בכל הקשור לרכישת מסכי טלוויזיה. חובבי הספורט מסתערים על המסכים הגדולים (55 אינץ’ לפחות) באיכות 4K כאשר המסכים הקטנים יותר הופכים ליותר ויותר לא רלוונטים.

אירוע הכדורגל הגדול ביותר בעולם מהווה טריגר אדיר להתחדשות בעולם המסכים בין אם אנו מעוניינים לצפות לבד בסלון, או בין אם אנו מעוניינים לארח חברים או משפחה.

אין הדבר מפתיע, שכן אנו מבלים חודש שלם מוך מסך הטלוויזיה, כאשר בחלק מן הימים נצפה בלא פחות מארבעה משחקים אחד אחרי השני בטווח של 24 שעות. תוסיפו לכך את העובדה שהמשחקים משודרים בארץ באיכות 4K ותבינו טוב יותר את הטירוף.

אז רגע לפני שאתם רוכשים את המסך החדש שלכם, סקרנו את סדרת מסכי ה-QLED של ענקית המסכים סמסונג – אשר מובילה בשנים האחרונות את מכירות המסכים בישראל ובעולם.

איכות התמונה

המונדיאל הוא לא רק חגיגה של כדורגל אלא גם חגיגה של צבעים באיכות 4K. שלושים ושתיים נבחרות מגיעות עם צבעים שונים של מדים, צבעים שונים של אוהדים וצבעים שונים של דגלי המדינה. טכנולוגיית ה-QLED של סמסונג, ה-Q Picture, נותנות במקרה זה מענה מצוין.

תצוגת צבע שטרם נראתה בעבר

מבט קצר במשחק כדורגל המשודר במסך סמסונג מציג צבעים ברמה הכי קרובה שראינו למציאות אי פעם, ויש אף שיטענו כי אף טובה יותר. הדבר בא לידי ביטוי כמובן בעיקר בצבע הירוק של הדשא, אך מקבל ביטוי על כלל קשת הצבעים בתמונות קלוז-אפ המבוצעות בעיקר על השחקנים והקהל.

האיכות הזו אגב בא לידי ביטוי על ידי טכנלוגיה של נקודות זעירות ביותר (Quantum Dots) המאפשרות ליצור את הדיפרנצינציה בין הצבעים ועל כן גם שמה של הטכנולוגיה – QLED.

עומק התמונה

מעבר לצבע החד והעשיר, מסכי ה-QLED מציגים רמת גבוהה של ניגודיות בין הצבעים, אלמנט אשר מוסיף עומק רב לתמונה. הטכנולוגיה גם מאפשרת חלוקה לרבדים של התמונה (עצמים קרובים מול רחוקים) כך שבנוסף לעומק יש גם תחושה של תלת מימד, בייחוד כאשר המצלמה בתנועה קדימה או אחורה. שחקן הנבחרת האהובה שלכם יחגוג מול האוהדים? תוכלו לראות בבירור שהוא לכאורה קרוב יותר אליכם מאשר האוהדים ברקע.

יושבים מול המסך בבית? תרגישו כאילו אתם ברוסיה...

כלל התכונות הללו מצטרפות יחד לתחושת צפייה של “נוכחות במקום” עבור הצופה, דבר אשר מהווה מטרת על עבור יצרני מסכי הטלוויזיה בעולם בעידן המודרני.

יציבות התמונה

טכנולוגיית ה-QLED מאפשרת למעשה תכנון חופשי של הצבת המסך בסלון או בכל חדר צפיה אחר משום שהיא מצמצמת משמעותית השתקפות של נורות או של אלמנטים בהירים אחרים כמו חלונות פתוחים.

בדומה לסמארטפונים, כאשר המסך חשוף לאור חיצוני כמו אור שמש או תאורה, המשתמש מגביר את הבהירות למקסימום בכדי להבחין בצבעים ובתמונה עצמה. כך עובד הקונספט בטלוויזיות, עם רמת בהירות שהייתה זמינה עד היום במסכים מקצועיים בלבד.

אור אינסופי מהחלון? לא משפיע על המסך

בנוסף, צבעי התמונה והפרטים שלה אינם מושפעים מזווית הצפיה במסך – כל צבע נשאר עשיר ועמוק, בין אם בצפיה מול המסך, ובין אם בצפיה באלכסון מקצה ספה זו או אחרת. מדובר בבשורה נהדרת למי שמתכנן צפיה עבור החבר’ה, אשר ישבו מן הסתם בכלל קשת ה-180 מעלות מוך המסך.

בהירות התמונה

אחת הבשורות היותר גדולות של טכנולוגיית ה-QLED היא טיפול באלמנטים מוחשכים בתמונה אשר לא נראים בהירים דיים בשל חוסר תאורה במקור או בשל הצללה. טכנולוגיה זו מוכרת למשתמשים מעולם הצילום בשם HDR. בהשוואה למסכים אחרים בעבר, האלמנטים החשוכים נראים בבהירות והם אינם הופכים לכתם מוחשך בזווית צילום זו או אחרת.

חצי מוצל חצי מואר? אל תדאגו

הדבר מקבל משנה תוקף בצילום משחקי כדורגל בשעות שונות ביום, שכן מגרש מוצל מהווה אתגר אדיר במשך שנים עבור הבמאים של שידורי המשחקים.

עיצוב המסך

ככל השעוברות השנים, יותר ויותר ברור כי המסך הוא גם רהיט בבית ולא רק טכנולוגיה אשר מעבירה מידע. בתחום זה מציגה סמסונג את ה-Q Style, אשר בא לידי ביטוי במסך המעוצב באלגנטיות גם במבט מאחור, מה שמאפשר להציב את המסך שהוא אינו עם גבו לקיר בנפרד. החברים הקדימו למשחק? זה הזמן לקבל מחמאות על העיצוב עד שהשופט יוציא את המשחק לדרך.

העיצוב החדשני של סמסונג. המסך מעוצב כך שניתן להציבו גם במרכז הסלון

בנוסף לעיצוב המסך עצמו, גם לריבוי הכבלים השונים מצאה סמסונג פיתרון בעזרת כבל אופטי דקיק היוצא מהמסך לעבר קופסה המרכזת את כלל הציוד ההיקפי של הטלוויזיה. הכבל הוא כמעט בלתי נראה וגם ניתן להעבירו בקיר שמאחוריי המסך בחציבה סופר עדינה.

אם תבחרו אגב להתקין את את המסך על הקיר במקרה של מסך שטוח, ניתן לבצע התקנה צמודה להחלוטין ללא שום מרווח – לשיקולכם. 

הכבל האופטי. דקיק ביותר

הממשק למשתמש

טכנולוגית ה-Q Smart מאפשרת חווית שימוש אינטואיטיבית לכל משתמש בכל גיל באמצעות מערכת הפעלה מתקדמת TIZEN 3.0. מערכת ההפעלה מאפשרת ניווט מהיר לכל תוכן, מגוון אפשרויות להתממשקות מול הסמרטפון, זיהוי ייחודי של מגוון ה"קופסאות" בבית (כגון ממירים וקונסולות משחקים, אמצעי שמע ועוד) ושליטה באמצעות Samsung Smart Remote. השלט החכם מעניק חוית שימוש אוליטמטיבית באמצעות שליטה באמצעות שלט אחד בלבד על כל התוכן והמכשירים המחוברים לטלויזיה, מדובר בבשורה עבור גולשי ONE אשר יוכלו להתעדכן בנעשה באפליקציה טרם המשחק, במזמן המחצית, בסיומו או אפילו במהלכו.

לפרטים נוספים אודות מסכי סמסונג לחצו כאן