החשש בהפועל באר שבע, שהחל לפני כשבועיים עם ה-5:0 לדינמו זאגרב והמשיך לפני כשבוע עם ההדחה ממוקדמות ליגת האלופות, הפך רשמי אמש (חמישי) לאחר ה-2:2 מול אפואל ניקוסיה – הדחה מהשתתפות במפעלים האירופיים נראית ממשית מתמיד.

שני שערי החוץ שספגה האלופה מדאיגים מאוד את ראשי המועדון, שכן תיקו 0:0 או 1:1 לא יספיקו במשחק הגומלין והקבוצה תהיה חייבת לנצח או לסיים בתיקו רב שערים. במידה וזה אכן יקרה, בבאר שבע ייאלצו להתמודד עם השלכות כלכליות משמעותיות מאוד, כאשר לפי ההערכות מדובר יהיה על הפסד של כ-40 מיליון שקלים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: ידענו לחזור כמו קבוצה אמיתית

כמו כן, בקבוצה יצטרכו לקחת החלטות קשות בנוגע לדילול הסגל, שכולל כרגע לא פחות מ-32 שחקנים. אמנם מספר לא מבוטל של שחקנים אינם נמצאים מלכתחילה בתוכניות וצפויים גם כך לעזוב, כאשר ביניהם ניתן למצוא את ואדים מנזון, עמראן אלקרינאווי, מיחאי קורהוט, מוחמד גדיר וגם וובה בראון, שכבר קיבל אישור למצוא קבוצה, אך גם בלעדיהם מדובר בסגל גדול מדי אם הקבוצה לא תשחק באירופה, דבר שנכון גם אם טוני וואקמה יעזוב לטורקיה.

אתמול, למשל, נרשמו 18 שחקנים לסגל, כך שלא פחות מ-14 שחקנים נותרו מחוצה לו. אמנם החמישה שהוזכרו לעיל בדרך החוצה ואילו חאתם עבד אלחמיד (חזר לאימונים סדירים והוא עשוי לחזור לכשירות מלאה בעוד כ-10 ימים), דור אלו (ממשיך את השיקום שלו מניתוח האורתוסקופיה ויהיה כשיר בתחילת ספטמבר) ומיכאל אוחנה (נחת הלילה בישראל ויחבור למיגל ויטור בשיקום שיערכו השניים עם הצוות הרפואי של הקבוצה) אינם כשירים, אך כשהם יחזרו לכשירות יהיה עומס רב, וגם בלעדיהם מספר לא מבוטל של שחקנים לא רואה סגל.

גיא מלמד, למשל, שוב לא היה בסגל אמש והוא נחוש לקבל דקות משחק בקבוצה אחרת. "הסגל שלנו גדול מדי והמרמור של חלק מהשחקנים מחלחל, לא משנה כמה אנחנו מחוברים בחדר ההלבשה. בלי השתתפות בשלב הבתים יהיה קשה להסתדר עם כל כך הרבה שחקנים שתמיד רוצים לשחק", אמרו שחקנים בקבוצה.

גיא מלמד. רשימה ארוכה של ממורמרים (איציק קדוש)גיא מלמד. רשימה ארוכה של ממורמרים (איציק קדוש)

דווקא תומאש פקהארט, שמקבל כבר תקופה איתותים ברורים על הכוונה להחליפו ואינו מרוצה ממעמדו, זכה אמש לקרדיט מברק בכר לאור יכולתו באימונים האחרונים. פקהארט, שמחזיק בחוזה הגבוה במועדון, מתקשה במציאת קבוצה לאור שכרו ובשל כך נראה שבמועדון לא תהיה ברירה אלא להשאירו לפחות עד חלון ההעברות של ינואר.

ואילו יאניס אנסטיס, שנכנס לרשימת הממורמרים בעקבות החתמתו של אריאל הרוש, עדיין לא הגיע לסיכום כספי עם המנכ"ל אסי רחמים על שחרורו. עם או בלי קשר למתיחות ברצועת עזה, העלה אנסטיס תמונה לרשתות החברתיות עם רמיזה מסוימת: "נולדתי כחייל ואני אמות כחייל, לעולם לא ארים ידיים".