ואילו שמות: דייויד בלאט, גיא גודס, ז’אן טבק, אבי אבן, ארז אדלשטיין, רמי הדר, איינרס בגאצקיס, אריק שיבק, נבן ספאחיה ויאניס ספרופולוס. כל המאמנים הללו עברו תחת ידיו של ניקולה וויצ’יץ’ בין 2013 ל-2018, עשרה מאמנים בתקופה כל כך קצרה זה משהו שלא היה לפני כן במועדון המעוטר ביותר בישראל.

המנהל הספורטיבי של המועדון הצהוב בחמש השנים האחרונות, להוציא את הזכייה ביורוליג ב-2014, הוא אחראי בכיר ואולי הבכיר ביותר לכישלון של הקבוצה מאז. מאמנים באו והלכו כהרף עין, התוצאות במיוחד בזירה האירופית מבישות וגם בליגה המקומית ההצלחה אינה כפי שהייתה בעבר, משהו לא עובד לניקולה וקשה האמת להסביר.

נבן ספאחיה עצבני (איתי כהן)נבן ספאחיה עצבני (איתי כהן)

וויצ’יץ’ בן ה-40 הוא איש בעל זכויות במכבי ת”א, את זה אי אפשר לקח לו. הוא היה חלק מרכזי ביותר בסגל הנוצץ בין 2003 ל-2006 של הצהובים ובמדיה היה שותף כשחקן לשתי זכיות מדהימות ביורוליג, אבל כאיש עם חליפה, שנמצא מחוץ לפרקט, ההצלחה שלו מזערית ואף אולי לא קיימת. קשה להבין היכן נעוצה הבעיה, אבל היא קיימת ומשום מה עד כה 10 מאמנים שילמו את המחיר בעוד מעמדו של וויצ’יץ’ לא נפגע כלל.

בשנים האחרונות, מאז שדייויד בלאט עזב את הקבוצה לטובת חלום ה-NBA שלא כל כך האריך עבורו ימים. הצהובים לא הצליחו לצאת מהלופ של חוסר ההצלחות. לוויצ’יץ’ יש מנדט בבחירת השחקנים לקבוצה, אבל קשה לומר שהוא פגע. היו כמה נפילות רציניות למכבי ת”א בגזרה הזו. וגם אם כבר הגיעו שמות נוצצים (אנדרו גאודלוק, סוני ווימס, נוריס קול, פייר ג’קסון) הם לא האריכו ימים ולא הביאו את הרמה שציפו מהם.

אריק שיבק משוחח עם אנדרו גאודלוק. שניהם לא החזיקו מעמד (האתר הרשמי של מכבי ת"א)אריק שיבק משוחח עם אנדרו גאודלוק. שניהם לא החזיקו מעמד (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

אחרי שספאחיה קיבל את מכתב הפיטורים האחרון, מי אמור להיות הבא שישלם את המחיר? ככל הנראה ניקולה שעד כה נשאר נקי מכל הבלאגן שיש לצהובים. זה היה צריך לקרות לפני הרבה זמן, זה בלתי נמנע. הפרידה הזו חייבת לקרות בהקדם ועל הצהובים פשוט להודות לקרואטי, לתת לו מתנה יפה לפרידה ולשחררו לאתגר הבא.

הכתוב הינו טור דעה.