גבירותי ורבותי, סנסציה. או שלא? מכבי חיפה רשמה הערב (חמישי) הישג אדיר כאשר זכתה בתואר אליפות היסטורי על חשבון מכבי תל אביב לאחר שגברה עליה בגמר 79:86 במשחק שנערך ברוממה.

אין ספק, שיטת משחק אחד על כל הקופה היא בלתי ספורטיבית אבל אם אתם מחפשים בסופו של דבר צדק, קיבלתם. הקבוצה של בראד גרינברג הייתה הרבה יותר טובה מיריבתה בעיקר לאור יכולת פנומנלית של איש אחד, גל מקל.

הגארד, שחקן העונה בשבילכם, עשה ככל העולה על רוחו, לקח את הקבוצה על הגב ברגעים הקשים והביא תואר אליפות היסטורי לעיר הכרמל עם סלים מטורפים מתחת לאף של שון ג'יימס וחבריו. מקל סיים עם 21 נקודות ושבעה אסיסטים. זהו תואר אליפות שני עבור מקל שכבר זכה באליפות עם גלבוע/גליל, גם כן בגמר מול מכבי (הגארד הפך לשחקן השמיני בהיסטוריה המקומית שזוכה בשני תארי אליפות עם שתי קבוצות שונות).

הצהובים נראו בהלם ברבע האחרון, כאשר מלבד ריקי היקמן אף שחקן לא לקח אחריות. גארד הצהובים היה ענק אבל גם הוא קרס ברבע האחרון. בסופו של דבר סיים היקמן עם 28 נקודות.

דייויד בלאט? המאמן סיים עונה גרעוה מבחינתו והצטרף לרשימה השחורה של מאמני מכבי שאיבדו אליפות בארץ, לצד שמות כמו צביקה שרף ופיני גרשון. מכבי תצטרך להסתפק בגביע אחרי עונה מאכזבת מאוד מבחינתה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בגמר הקודם זה נגמר כך.. והפעם?

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: הרגעים הגדולים של חיפה

קלעו למכבי חיפה: פט קלאת'ס - 22, גל מקל - 21 נקודות ו-7 ריבאונדים, פול סטול - 14 נקודות, דונטה סמית' - 12 נקודות, ג'יימס תומאס, עידו קוז'יקרו וקורי קאר - 3 כ"א, אלכס צ'וברוביץ' - 2.

קלעו למכבי ת"א: ריקי היקמן - 28, שון ג'יימס וליאור אליהו - 10 כ"א, דווין סמית' - 9, יוגב אוחיון - 8, גיא פניני - 7, סילבן לנדסברג - 4, דייויד לוגאן - 2, ניק קיינר מדלי - 1.

טירוף ברוממה. שחקני חיפה מניפים את הצלחת (שי לוי)
טירוף ברוממה. שחקני חיפה מניפים את הצלחת (שי לוי)
 

מקל וקוז´יקרו חוגגים (יוסי ציפקיס)
מקל וקוז´יקרו חוגגים (יוסי ציפקיס)
 

מקל וגרינברג (יוסי ציפקיס)
מקל וגרינברג ברגע רומנטי (יוסי ציפקיס)
 

יהב ומקל (יוסי ציפקיס)
גם יונה יהב יודע למי צריך להודות (יוסי ציפקיס)
 

קוז´יקרו וכהן (יוסי ציפקיס)
קוז´יקרו וכהן. אליפות מתוקה לסנטר (יוסי ציפקיס)
 

גרינברג (יוסי ציפקיס)
גרינברג שואג בטירוף (יוסי ציפקיס)
 

קאר וקוז´יקרו (יוסי ציפקיס)
קאר וקוז´יקרו מניפים את הצלחת (יוסי ציפקיס)
 

מקל (יוסי ציפקיס)
מקל מודה לאוהדים (יוסי ציפקיס)
 

שחקני חיפה חוגגים (יוסי ציפקיס)
צ'וברביץ' בטירוף (יוסי ציפקיס)
 
שחקני חיפה חוגגים (יוסי ציפקיס)
שחקני חיפה חוגגים (יוסי ציפקיס)
 
אוהדי חיפה חוגגים (יוסי ציפקיס)
אוהדי חיפה. איזה ערב אדיר עבורם (יוסי ציפקיס)
 
ג´יימס, סמית´, אוחיון, היקמן ואליהו בהלם (שי לוי)
ג´יימס, סמית´, אוחיון, היקמן ואליהו בהלם (שי לוי)
 
לנדסברג מאוכזב (יוסי ציפקיס)
לנדסברג מאוכזב (יוסי ציפקיס)
 
סמית´ ולנסברג (יוסי ציפקיס)
סמית´ ולנדסברג. הפנים אומרות הכל (יוסי ציפקיס)
 

רבע ראשון: 24:25 למכבי
מכבי פתחה עם: יוגב אוחיון, ריקי היקמן, דווין סמית', ליאור אליהו, שון ג'יימס. חיפה פתחה עם: גל מקל, פול סטול, פט קלאת'ס, דונטה סמית', ג'יימס תומאס.

אוהדי מכבי ת&qout;א (שי לוי)
הצהובים רוצים אליפות מספר 51 (שי לוי)
 
אוהדי מכבי חיפה (שי לוי)
הצבא הירוק ברוממה (שי לוי)
 

קלאת'ס פתח מצוין עם שלשה, היקמן הגיב מיד עם שלשה משלו. המבול נמשך כאשר סטול תפר עוד שלשה והעלה את חיפה ל-5:8. חטיפת כדור של מכבי הסתיימה עם דאנק גדול של היקמן ויתרון ראשון של מכבי. 7:11 לסיום, הגיעה ההחטאה הראשונה במשחק אחרי זריקה של תומאס.

הדאנק של היקמן (שי לוי)
היקמן מרים באוויר את האוהדים הצהובים (שי לוי)
 

מה קורה ברוממה? סטול תפר עוד שלשה, 13:13. קצב פנטסטי עד כה. אליהו נכנס לעניינים ועשה סל יפה, מנגד קלאת'ס בקאצ' אנד שוט קבע 15:19. לא באמת חשבנו שהאחוזים יישארו ככה, סטול החטיא שתי שלשות, קוז'יקרו החטיא שני ליי-אפים קלים. הרבע הסתיים עם בלוק אדיר של ניק קיינר מדלי על קוז'יקרו.

רבע שני: 37:42 למכבי
קלאת'ס המשיך ביכולת ושם עוד שתי נקודות, דונטה סמית' סיים מתפרצת עם דאנק אדיר, חיפה ב-25:28, דקה וחצי בתוך הרבע השני. אחרי שתי החטאות של ג'יימס מהקו, מכבי עדיין בלי נקודה ברבע, חיפה בריצת 0:6. הנקודות הראשונות של מכבי הגיעו ארבע דקות בתוך הרבע עם סל של אליהו. פורוורד הצהובים המשיך בקאמבק הצהוב עם עוד שתיים.

אוחיון מול מקל (שי לוי)
אוחיון מול מקל ברוממה (שי לוי)
 

פול סטול הסתבך עם בעיית עבירות ואחרי עבירת תוקף, הוסיף עוד אחת בהגנה והיה קרוב מאוד לקבל גם טכנית. בינתיים רק שלוש הפרש לחיפה, 31:34.  3:38 לסיום הרבע, דווין סמית' החטיא שתי זריקות מהקו והוא עדיין בלי נקודות. אחרי סטול, גם דונטה סמית' הסתבך עם בעיית עבירות אחרי שעשה את השלישית שלו, שריקה שהחמירה איתו.

ומדונטה לדווין. הפורוורד של מכבי עלה סוף סוף על הלוח, קלע שתי נקודות מהקו והעלה את הצהובים ל-34:35, ריצת 0:8 של מכבי. שתיים של מקל מהקו החזירו קצת את הצבע ללחיים של גרינברג העצבני, 36:36. המחצית הסתיימה עם 37:42 למכבי.

היקמן מעל סטול. בינתיים, גארד מכבי מנצח (שי לוי)
היקמן מעל סטול. בינתיים, גארד מכבי מנצח (שי לוי)
 

רבע שלישי: 57:58 למכבי
הרבע נפתח עם בלוק של ג'יימס על קלאת'ס.אוחיון מכר את העבירה השלישית שלו בזול ועשה זאת דקה בתוך הרבע. דווין סמית' תפר את השלשה השנייה של מכבי והעלה אותה ל-40:47. החלטה רעה של השופטים קבעה: עבירת רביעית לאוחיון. סטול קלע שלשה וצימק ל-6 הפרש. קלאת'ס קירב את חיפה כדי נקודה עם שלשה, 18 נקודות לאמריקאי-יווני עד כה.

ג'יימס משאיר את מכבי ביתרון קל, אליהו איבד כדור חשוב ומקל עם חדירה נהדרת מתחת לאף של שון ג'יימס קבע 53:53. היקמן עם שלשה גדולה נתן למכבי 55:56. מקל נכנס לעניינים וקלע עוד סל מחצי מרחק. התשובה? היקמן עם חדירה גדולה.

גל מקל שמח (יוסי ציפקיס)
גל מקל שמח (יוסי ציפקיס)
 

רבע רביעי: 79:86 לחיפה
בדיוק כמו הרבע הקודם, גם זה נפתח עם בלוק של ג'יימס, הפעם על מקל. גארד הירוקים תיקן עם שלשה, 58:60 לחיפה. פניני תפר שלשה אחרי דקה רעה של מכבי. אוחיון עם שלשה בדרך להחזרת היתרון לצהובים, 63:65. מקל התייצב בצורה חכמה, היקמן נכנס למלכודת וספג את העבירה.

מכבי בצרות. כדור ענק של סמית' לתומאס הסתיים עם סל קל של האחרון, 65:69 לחיפה. היקמן קלע נקודה ראשונה ברבע מהקו. מנגד, סטול תפר סל גדול וקבע 66:72 לירוקים. דונטה סמית' קבר דאנק חלומי מול אין הגנה צהובה. הירוקים מתחילים להריח אליפות. היקמן תפר שלשה גדולה והחזיר את מכבי לחיים. אחרי עוד 2 של היקמן, יוגב אוחיון סיים את המשחק עם עבירה חמישית.

מכאן ועד לסיום מקל וחיפה עשו הכל נכון ולא אפשרו למכבי להתקרב עד לסיום. אחרי 40 דקות של כדורסל ברוממה אפשר להכריז: 79:86 לחיפה ואליפות היסטורית למועדון מהכרמל.

קאר וקוז´יקרו (יוסי ציפקיס)
קאר וקוז´יקרו (יוסי ציפקיס)
 

אוחיון ואליהו. הפנים אומרות הכל (שי לוי)
אוחיון ואליהו. הפנים אומרות הכל (שי לוי)