לאחר הבשורה הקשה שהגיעה הבוקר (שלישי) על פטירתו, הובא מוטי אמסלם ז"ל למנוחות בבית העלמין החדש בחדרה. כ-200 איש לערך ליוו את איש הכדורסל הוותיק בדרכו האחרונה, ביניהם ניתן היה למצוא את פיני גרשון, שמואל פרנקל, אריאל בית הלחמי, צביקה שרף, עודד קטש, אפי בירנבוים, אריק שיבק, דורון ג'מצ'י ועוד. בתו של אמסלם ספדה לו ואמרה: "היית חלק חשוב בחיים של כל מי שהכיר אותך".

עודד קטש ואריק שיבק (אחמד מוררה)עודד קטש ואריק שיבק (אחמד מוררה)

אמסלם, הלך לעולמו אחרי מאבק ממושך במחל הקשה כשהוא בן 60. חבר הנהלת איגוד הכדורסל לשעבר הקים מחדש יחד עם דורון הרציקוביץ’ את הפועל אילת והיה האיש החזק במועדון מהדרום בשש השנים האחרונות, במהלכן הגיעה הקבוצה גם לגמר הפלייאוף בעונת 2014/2015 וסיימה כסגנית האלופה.

דורון ג'מצ'י (אחמד מוררה)דורון ג'מצ'י (אחמד מוררה)

בנוסף, אמסלם ייסד את קבוצת הכדורסל של גבעת שמואל. לפני כחודש וחצי, עזב את תפקידו בהפועל אילת לפי בקשתו, בעקבות מצבו הרפואי, אשר מנע ממנו להגיע למשחקי הקבוצה.

פיני גרשון (אחמד מוררה)פיני גרשון (אחמד מוררה)

מנכ”ל הפועל יורם אורנשטיין ספד: "מוטי אמסלם ז"ל היה המנהיג של קבוצות הפועל בכדורסל. בעל לב רחב, מלא נתינה ועזרה. תמך בהקמה ובסיוע של הכדורסל בפריפריה, הן האורבנית והן הסוציואקונומית. מצא תמיד את הטוב והמאחד בין כולם וסחף אחריו את כל הסובבים אותו. יהי זכרו ברוך".