מוטי אמסלם, אחד מאנשי הכדורסל הוותיקים בישראל ומי שהיה יו”ר הפועל אילת ועוד קודם יו”ר גבעת שמואל ומ.כ. הבקעה במשך שנים, הלך הלילה (בין שני לשלישי) לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה והוא בן 60 בלבד. הלוויתו תיערך ב-15:00 בבית העלמין החדש בחדרה.

אמסלם היה יחד עם דורון הרציקוביץ’ מאלו שהקימו מחדש את אילת ויחד איתו האיש החזק במועדון הדרומי בשש השנים האחרונות. בתקופתו הקבוצה הגיעה לשלל הישגים, כולל ארבע הופעות בפיינל פור, מתוכן אף הגעה אחת לגמר המפעל והופעה בגמר גביע המדינה.

לפני כחודש וחצי, עזב אמסלם את תפקידו לפי בקשתו בגלל מצבו הרפואי, שאף מנע ממנו להגיע למשחקי הקבוצה. הוא נאבק במחלה תקופה ממושכת, עד שהכניעה אותו לבסוף הלילה.

שמואל פרנקל יו”ר המנהלת הגיב לבשורה הקשה: “בצער רב ובלב כבד קיבלנו את הבשורה המרה אודות לכתו בטרם עת של מוטי אמסלם. בשמי ובשם קבוצות הליגה וצוות המנהלת אנו מוסרים את תנחומינו למשפחה. מוטי היה חבר יקר לדרך ואני מוקיר את תרומתו הגדולה לספורט הישראלי ולענף הכדורסל. מוטי הקים והוביל את מועדון הכדורסל גבעת שמואל לצמרת הכדורסל ובשנים האחרונות לקח על עצמו את פרויקט הפועל אילת והוביל את הקבוצה להישגים נהדרים כולל הופעות בפיינל פור ובגמר הליגה. מוטי היה איש חכם ומנוסה והתייעצתי איתו רבות לגבי דרכה של הליגה והמנהלת. ישיבות הדירקטוריון לא יהיה אותו דבר בלי קולו הרם, הצעותיו החכמות והערות הביניים המצחיקות. יהי זכרו ברוך”.

מוטי אמסלם (יניב גונן)מוטי אמסלם (יניב גונן)

מהאיגוד נמסר: “איגוד הכדורסל אבל עם פטירתו בטרם עת של חברנו מוטי אמסלם, לשעבר חבר הנהלת האיגוד במשך שנים רבות. אמסלם שימש באיגוד הכדורסל בתפקידים רבים ומגוונים, מ"מ יו"ר, יו"ר ועדת מנהל והתקשרויות, יו"ר ועדת הנוער, ראש סיעת הפועל בהנהלה ועוד. באישיותו וחכמתו, עזר להוביל מהלכים חשובים שעזרו לאיגוד להגיע להיכן שהוא נמצא היום. אמסלם היה אחד האנשים המשפיעים בהנהלת האיגוד בעשורים האחרונים והוא יחסר לכולנו. אמסלם הקים את הפועל גבעת שמואל ובהמשך מ.כ הבקעה והפך אותן לשם דבר בכדורסל הישראלי. לפני 6 שנים הקים מחדש את הפועל אילת שהפכה לקבוצת צמרת חשובה בכדורסל הישראלי. בחודשים האחרונים הוא התמודד עם מחלת הסרטן בגבורה וכולנו היינו תקווה שיחלים ויחזור להיות אמסלם שכולנו אהבנו, אבל הלילה הגיעה ההודעה הקשה על פטירתו. איגוד הכדורסל והעובדים, משתתפים בצערה של המשפחה”.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי: ״הנהלת עיריית אילת והנהלת אגודת הכדורסל באילת מביעות צער עמוק על מותו בטרם עת של מוטי אמסלם. מוטי המכונה “מר כדורסל” השאיר חותם עמוק בענף הכדורסל באילת ומעורבותו המשמעותית מאד לאורך השנים בהם פעל באילת סייעה לשדרוג משמעותי בענף הכדורסל באילת. בחודשים האחרונים התפללנו כולנו לשלומו ולשלום רעייתו (שתיבדל לחיים ארוכים) אך לצערנו המחלה הקשה הכריעה אותו, עצוב מאוד”.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב: ״אני מביעה צער עמוק על פטירתו בטרם עת של מוטי אמסלם, יו”ר מועדון הכדורסל, הפועל אילת, לשעבר. מוטי תרם רבות לכדורסל בארצנו, היה ממייסדי קבוצת הכדורסל של גבעת שמואל, והצליח כיו״ר הפועל אילת להביא את המועדון להישגים מרשימים בשנים האחרונות. אני משתתפת בצער המשפחה ומחזקת את ידיהם”.

מנכ"ל מכבי ישראל, נאור גלילי: "מוטי אמסלם היה חבר ושותף לדרך, ותרם רבות למען הכדורסל הישראלי במגוון התפקידים שאותם ביצע לאורך השנים, גם כחבר הנהלת מכבי ישראל וכנציג מטעמה  בהנהלת איגוד הכדורסל ודירקטוריון המנהלת. אני מביע את תנחומיי הכנים בשמי ובשם מכבי ישראל ומשתתף בצער משפחתו וחבריו. יהי זכרו ברוך".