הפועל תל אביב, שתחזור מפגרת הנבחרות כשתפגוש את הפועל חיפה רק ביום שני בשבוע הבא, ערכה היום (שלישי) משחק אימון בכפר קאסם מול שמשון המקומית מליגה א' דרום וניצחה 0:2. המשחק, שהתקיים בעיקר כדי לבחון בזמן אמת את רונאלדו ואסקס, שהשלים משחק מלא ולגביו הנטייה היא חיובית אם כי טרם התקבלה החלטה סופית.

ואסקס בן ה-19 היה לא רע במשחק, אולם התקשה להרשים במגרש שכזה ולאחר שנבחן במתחם חודורוב בשלושת השבועות האחרונים, בקרוב יצטרכו בהפועל ת"א להכריע לגביו שכן לאחר שבוע אימונים האדומים האריכו את שהותו משבועיים לחודש מבחנים והשחקן אף ויתר על זימון לנבחרת הבוגרת של הרפובליקה הדומיניקנית כדי להמשיך ולהיבחן.

ג'וזף גנדה (שחר גרוס)ג'וזף גנדה (שחר גרוס)

לגבי המשחק, שמשון כפר קאסם הייתה מסוכנת יותר במחצית הראשונה מההרכב המשני שהציב קובי רפואה במטרה לשמור על כושר ולהכניס לעניינים שחקנים שעשויים לקבל הזדמנות לאחר שהקבוצה תבטיח רשמית את הישארותה בליגת העל. עם זאת, בפתיחת במחצית השנייה פריצה של ג'וזף גנדה באגף הימני הולידה מסירת רוחב למרכז הרחבה, שם שחר הירש גלגל לרשת את ה-0:1 האדומים בדקה ה-47. גנדה אף הוסיף שער משלו בבעיטה נאה מחוץ לרחבה בדקה ה-78, כאשר התוצאה נשמרה עד לסיום המשחק.

כפר קאסם והפועל ת"א במהלך המשחק (שחר גרוס)כפר קאסם והפועל ת"א במהלך המשחק (שחר גרוס)
ג'וזף גנדה (שחר גרוס)ג'וזף גנדה (שחר גרוס)

הרכב הפועל תל אביב: אריק ינקו (מועין חלבי, 75), עבאדי פרחאת, עמירן שקלים, תומר גבר (עלי אלעוברה, 45), אופק בלס, רז כהן, עמנואל בואטנג, דניאל קוניצקי (אדיר חרדון, 55), ג'וזף גנדה, רונאלדו ואסקס ושחר הירש.

בתוך כך, ל-ONE נודע כי בהפועל ת"א מביעים עניין בחלוץ הצ'יליאני בן ה-27 אנדרס וילצ'ס מקבוצת קולו קולו, כאשר האדומים בחנו את האפשרות לצרפו בינואר האחרון ולא הצליחו לקדם את הנושא, אולם עשויים לפנות אליו בקיץ נוכח העובדה שכושר הכיבושים שלו מעולה העונה עם ארבעה שערים מחמשת המשחקים הראשונים בעונת 2019 בליגה הצ'יליאנית שהחלה בחודש שעבר. 

לפני קולו קולו, במדיה הוא משחק זו העונה הרביעית כאשר בתווך שיחק באוניברסידד קתוליקה בעונה שעברה, וילצ'ס, לו הופעה אחת בנבחרת צ'ילה ב-2015, שיחק גם בהואצ'יפטו, בארנצ'ה ו-ואלדיביה ספורט. בסך הכל, יש לו 52 שערים מאז עונת 2013/14 אז התבסס כשחקן הרכב ויצא לדרך.

בנושא אחר, שחקני הפועל ת"א השתתפו היום במשחק מיוחד עם ילדים חולי אפילפסיה לציון "היום הסגול", היום הבינלאומי להגברת המודעות למחלת האפילפסיה. לרגל יום המודעות, יזמה עמותת 'גן עדן בסגול' משחק מיוחד עם שחקני הפועל ת"א וילדים החולים במחלה.

שחקני הפועל ת"א עם הילדים (צילום: איציק בירן) (מערכת ONE)שחקני הפועל ת"א עם הילדים (צילום: איציק בירן) (מערכת ONE)

 
על פי נתוני משרד הבריאות, בישראל חיים כיום כ-80,000 חולי אפילפסיה מתוכם כ-20,000 ילדים מתחת לגיל 18. מחלת האפילפסיה מלווה בסטיגמות הגורמות להערכה עצמית נמוכה, לדאגה ולמצוקה. בעקבות התקפי האפילפסיה, ילדים חולי אפילפסיה נתפסים כילדים שונים. הם מתמודדים עם בדידות קשה ונאלצים להסתיר את מחלתם, דבר המסכן את חייהם.
 
על מנת לעלות מודעות למחלה, חברה עמותת גן עדן בסגול והפועל ת"א ובעזרת ניאופרם ישראל יזמה משחק ראווה בו שיחקו 9 ילדים חולי אפילפסיה, יחד עם שחקני הפועל אחמד עבאד, רמזי ספורי, ניר לקס, קלאודמיר פריירה, רובי לבקוביץ' ואדי גוטליב.