השבועות האחרונים של מכבי חיפה מאז מינויו של מרקו בלבול, מזכירים לכל מי ששכח עד כמה המועדון הזה חשוב לליגת העל. למרות השנים הקשות שעוברות עליו, בצוותא עם מכבי תל אביב, אין ספק שהמועדון מהכרמל הוא העוצמתי והמפואר ביותר בישראל, וכל חובב כדורגל נייטרלי בוודאי מתגעגע לימים שלו בצמרת ולמאבקים הבלתי נשכחים עם הצהובים מתל אביב.

אז מה השתנה בצורה כל כך קיצונית בחודשיים האחרונים, שבהם הפכה מכבי חיפה מקבוצה שנדמה שהכל הולך נגדה, לכזאת שמחברת ארבעה ניצחונות ליגה רצופים? התשובה טמונה באיש על הקווים. את מרקו בלבול יש מי שמגדיר כדמות אפורה, אך הוא הוכיח מאז הגעתו שהירוקים חיכו למישהו בדמותו. מישהו שישרה רוגע על המערכת.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם הקהל בסיום (איציק קדוש)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם הקהל בסיום (איציק קדוש)

כדורגל הוא משחק פשוט, ובמיוחד בליגה כמו שלנו העונה, כל מי שצריך זה כמה ניצחונות כדי לטפס בצמרת. ופתאום, כבר לא שומעים על שום מחאה. ופתאום, גם יעקב שחר חוזר להשקיע, ופתאום, מקבוצה שיש מי שחזה לה מאבקי ירידה, מכבי חיפה נראית פתאום כמועמדת לגיטימית לסיים במקום השני.

וזה בדיוק מוביל אותי לקבוצה שבצד השני, הפועל באר שבע. הקבוצה שנראתה בשלוש השנים האחרונות כבלתי ניתנת לעצירה, איבדה כבר מזמן כל סיכוי לאליפות, וכרגע אפילו נמצאת מחוץ לתמונת הפלייאוף העליון. על הטעויות שעשו בבירת הנגב כבר דובר רבות, אבל לאלונה ברקת אסור, פשוט אסור לעשות את הטעות שתהיה הגדולה מכולן.

ברק בכר מורחק (איציק קדוש)ברק בכר מורחק (איציק קדוש)

ברק בכר חייב להיות האיש שיבנה את באר שבע החדשה, וכל הצעה שהוא צריך לסיים את תפקידו, היא בעיקר עלבון למקצוע. הוא המאמן המצליח ביותר בתולדות המועדון מהדרום ואחד המבטיחים ביותר בכדורגל שלנו, והוא האיש הנכון להוביל את ב”ש מחדש לדרך המלך. בכדורגל הישראלי חייבים להבין שתפקיד המאמן הוא החשוב ביותר במועדון, ולתת לאנשים על הקווים את השקט שהם זקוקים לו.

הכתוב הוא טור דעה.