לא פעם נוכחנו לדעת שבכדורגל, כמו בכל תחום אחר בחיים, לקארמה יש משמעות מכרעת. הפעם, לאחר שהפועל באר שבע החתימה שוער בדמותו של יאניס אנסטיס היווני על הראש של גיא חיימוב, שהיה מהגורמים הבולטים בשתי האליפויות האחרונות של האדומים מבירת הנגב, קשה שלא לשים לב לדמיון להחתמת פרדראג ראיקוביץ’ במכבי תל אביב על חשבונו של חואן פבלו קולינאס, שהעלה את הצהובים לליגת האלופות.

חיימוב בן ה-32, שהגיע להפועל באר שבע ב-2016 אחרי שלוש עונות נהדרות בעירוני קריית שמונה, עמה זכה בגביע המדינה, נזרק לכלבים למרות היכולת הנהדרת שהציג והיציבות שהעניק לאלופת המדינה בשלוש העונות האחרונות בין הקורות וכל זאת מבלי לעדכן אותו על הרצון להביא שוער חדש, כאשר את הדיווחים על המגעים עם הפועל חיפה בנוגע לארנסטס שטקוס, שבינתיים הספיקו כבר ליפול, חיימוב קרא כמו כולם בתקשורת.

יאניס אנסטיס ומנואל חימנס (רויטרס)

ההתנהלות של באר שבע מול השוער ששירת אותה נאמנה בשתי העונות האחרונות מזכירה את מה שמכבי תל אביב עשתה לשוער הספרדי הוותיק חואן פבלו, שלאחר שהעלה את הצהובים לשלב הבתים של ליגת האלופות על חשבון היברניאנס המלטזית, ויקטוריה פלזן הצ’כית ובאזל השווייצרית, הנחיתה את פרדראג ראיקוביץ’ לקצור את התהילה ושחררה את הספרדי הוותיק בלי למצמץ.

חואן פאבלו קולינאס (משה חרמון)

ראיקוביץ’, ‘השוער הטוב בעולם לגילו’ כפי שהגדירו את הסרבי הצעיר בזמנו, לא הצליח להתאקלם בתחילת דרכו במכבי תל אביב ולא היה מתואם מספיק עם שחקני ההגנה שלו, מה שהוביל לקמפיין מזעזע בליגת האלופות מול צ’לסי, פורטו ודינמו קייב עם 0 נקודות משישה משחקים, 16 שערי חובה ושער זכות אחד (מפנדל שלא היה, ת.נ.), או בדרך הסתכלות אחרת – הקארמה עשתה את שלה. מאז המהלך הצהובים ראו את האליפות נוסעת בשלוש העונות האחרונות לב”ש, הפסידו פעמיים בגמר גביע המדינה והעונה הודחו כבר בשמינית הגמר וזכו אך ורק בגביע הטוטו בעונה החולפת, מה שהוגדר כ’קללת חואן פבלו’. 

פרדראג ראיקוביץ' (רדאד ג'בארה)

לאחר האליפות השנייה באר שבע החליטה לצאת מתדמית ‘המאמי הלאומית’ והתחילה לקבל שיקולים קרים ומקצועיים יותר, למרות שלפעמים מדובר בהתנהלות דורסנית ומתנשאת שבאה להגיד – ‘אנחנו הכי טובים’, אבל בסופו של דבר, חיימוב נפגע ובצדק ואני מאמין שגם הפעם הקארמה תעשה את שלה. 

גיא חיימוב (איציק בלניצקי)

הכתוב הינו טור דעה.