20:59, דקה לפני שזיו אדלר שרק לפתיחת משחק העונה בין אלופת המדינה הפועל באר שבע לטוענת לכתר מכבי תל אביב, לאוהדים האדומים, שעשו את הדרך הארוכה לנתניה מבירת הנגב, הייתה עוד תקווה קטנה בלב. למרות הפער העצום בטבלה, כשרק עכשיו החל הסיבוב השני בליגת העל, הבאר שבעים עדיין האמינו בקבוצה שלהם שזו תוכל לנצח ולצאת לדרך חדשה.

אך חלומות לחוד ומציאות לחוד. מהדקה הראשונה שהשחקנים בצהוב ובאדום דרכו על כר הדשא המטופח באצטדיון נתניה, הייתה רק קבוצה אחת על המגרש. ולדימיר איביץ’, שעדיין לא הפסיד העונה משחק ליגה אחד, המשיך להפתיע את כולם עם ה-11 הפותחים שלו ובחר לספסל את הכוכבים אלירן עטר ואיתי שכטר. במקומם, הסרבי בחר להציב את צ’יקו אופואדו בחוד וזה החזיר לו עם שער ובישול. עוד בינגו של המאמן שמוביל את התל אביבים לאליפות ראשונה מאז 2015.

צ'יקו אופואדו חוגג (רדאד ג'בארה)צ'יקו אופואדו חוגג (רדאד ג'בארה)

איביץ’ הגיע בקיץ לקריית שלום וראה לפניו חבורת שחקנים ישראלים מוכשרת, בוגרים לצד צעירים, אך מפונקים שלא מסוגלים לשמוע שאינם מקבלים את הדקות אותם הם צריכים לקבל לדעתם. המאמן, לאט לאט, הפך את הצהובים-כחולים למכונה סרבית משומנת חסרת רגשות שדורסת כל מה שעומד מולה. לא משנה מי עולה בהרכב, השחקנים של מיץ’ גולדהאר עולים עם רעל בעיניים ורק מנסים לצוד את עיניו המאיימות של העומד על הקווים.

לאחר הניצחון המשפיל, הפער בין הקבוצות עומד על 17 נקודות, הפרש בלתי ניתן לתפיסה בשלב כה מוקדם של העונה. הכישלון הבאר שבעי התחיל עוד בקיץ בעקבות ניהול כושל וקבלת החלטות רעה. לאחר שלוש שנים מדהימות עם הצלחות אדירות, ברק בכר ואלונה ברקת לא הצליחו לשחזר את החלל הריק שהותירו טוני וואקמה, מהראן ראדי וגיא חיימוב. האדומים נפרדו בדרך לא דרך מחלק מהשחקנים ועושה הרושם שזה פגם קשות בחדר ההלבשה ובהכנה לעונה הנוכחית.

ג'ון אוגו, חאתם עבד אלחמיד ולואי טאהא מאוכזבים (רדאד ג'בארה)ג'ון אוגו, חאתם עבד אלחמיד ולואי טאהא מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

הרכש שהגיע, בראשות אריק סאבו, נייג’ל האסלביינק ודיא סבע לא מצליח לספק את הסחורה. אחרי שהודחו מהמפעלים האירופים, השלושה גם לא גרמו לאלופה להתחרות אפילו על התואר בפעם הרביעית ברציפות. העונה כמעט ונגמרה להם סופית בשבת, כשנזקקו ל-119 דקות על מנת לגבור על בית”ר ת”א/רמלה מהליגה הלאומית, דבר המספר את הסיפור של ב”ש העונה. כעת, נצטרך לראות איך בכר ירים את השחקנים השבורים שלו וינסה להוביל אותם להשיג את הכרטיס לאירופה.

הכתוב הינו טור דעה