ארנסטס שטקוס לא הגיע, גיא חיימוב נשאר פגוע, דודו גורש איבד את מקומו ומי שהרוויח מההפקר הוא יאניס אנסטיס, השוער היווני של א.א.ק אתונה בארבע השנים האחרונות, שהיה זה שחתם בסופו של דבר בהפועל באר שבע. ככל הנראה, הקארמה שיצרה ההחתמה שלו, שלוותה בטונים צורמים מצד שאר השוערים שהיו מעורבים בסאגה, נקמה בברק בכר עם הפסד כואב של 5:0 לדינמו זאגרב, כאשר היווני היה האשם העיקרי.

עזבו את המערך המשונה של ברק בכר ואת החור בצד של בן ביטון, אנסטיס פשוט גמר את הסיכויים של הפועל ב”ש להעפיל לשלב הבא. זה יהיה נס אם האלופה הישראלית תצליח להפוך את התוצאה בגומלין, בטח עם יכולת חלשה שכזו. השוער עשה שתי טעויות פשוט בלתי נסלחות שאפשרו לקרואטים, שיש לומר היו עדיפים בהרבה ולא היו צריכים את המתנות הללו כנראה, להגיע עם יתרון סופר מבטיח לגומלין בישראל.

ברק בכר (מרטין גוטדאמק)

בדקה ה-22 הוא הגיב מאוחר, ירד לאט מדי לכדור ששוגר קרוב מאוד לגוף שלו וליטף אותו בדרך פנימה. שש דקות אחר כך הוא שמט כדור די פשוט למרכז הרחבה כשהשער שלו ריק וראה איך הוא סופג שער שני לא מחויב למציאות. גם בשער השלישי, בדקה ה-50, הוא לא נקי, אי אפשר להדוף כדור כל כך חלש לרגלי שחקן יריב ולצפות לא להיענש, השער הרביעי בדקה ה-62 עם עוד השמטה, זה כבר באמת בדיחה. ככה לא יכול להיראות השוער של הקבוצה הכי טובה בישראל, זו שרוצה להגיע סוף סוף לשלב הבתים של הצ’מפיונס ליג. זה פשוט לא רציני וזה בעיקר נראה חובבני.

חיימוב, שנשאר מחוסר עבודה צריך עוד היום לחזור לב”ש, הכוונה שהקבוצה צריכה להתנצל בפניו על ההתנהלות מולו הקיץ ולהתחנן שיחזור, הוא בטח לא היה עושה טעויות שכאלו. הוא כבר הוכיח מי הוא והתרומה שלו בעונה שעברה הייתה בולטת מאוד. אנסטיס לעומת זאת חייב להתאפס ומהר, אחרת הוא לא יזדקק ליותר זמן כדי להזמין טיסה חזרה הביתה, יעד די קרוב למזלו.

בן שהר וגיא חיימוב (איציק בלניצקי)

כמובן שגם ההתקפה של ב”ש לא נקייה. בן שהר חיפש כל הזדמנות כדי להתפס בנבדל, חן עזרא זה לא חלוץ וכנראה שהסכסוך עם איסאק קואנקה וטוני וואקמה יפגע מאוד באדומים מבירת הנגב בהמשך. ההתקפה לא מספיק חזקה, יש רכות בלתי מקובלת בחוד וככה יהיה קשה מאוד להבקיע שערים מול יריבות רציניות – לא כל יום זה פלורה טאלין.

הכתוב הינו טור דעה.