בבית”ר ירושלים קיוו לצאת לדרך חדשה וטובה יותר, לאחר שפיטרו את גיא לוזון מאימון הקבוצה, אך התבוסה 5:1 לבני יהודה הוכיחה מעל לכל שהבעיות של הירושלמים לא מסתיימות באיש על הקווים. החבורה בצהוב-שחור נראית לא מחוברת, לא מאומנת ובעיקר מביישת את המדים שהיא לובשת.

אבל לפני הכל, בואו נדבר קצת על נושאים מקצועיים. מה ההיגיון לקחת קשר דומיננטי כל כך כמו אופיר קריאף ולהפוך אותו למגן ימני? נעזור לכם קצת, אין שום הגיון. במהלך הזה בית”ר מפסידה גם את אחד השחקנים המרכזיים שלה בקישור, שהיה נפלא בעונה הקודמת, וגם “סותמת את החור” עם שחקן שלא מוכשר לעשות זאת. נכון, דוד קלטינס לא מגן גם הוא, אבל במצב הנוכחי, כאשר אנטואן קונטה יושב בחוץ בגלל פציעה, קלטינס הוא היחיד שהתנסה בתפקיד וזה לא מגיע אליו בהפתעה.

אופיר קריאף. בית"ר מאבדת אותו (אורן בן חקון)אופיר קריאף. בית"ר מאבדת אותו (אורן בן חקון)

נמשיך הלאה, גם שחקני הרכש של בית”ר תמוהים מאוד בעיניי. כמה אפשר להעמיס על החלק הקדמי עוד ועוד שחקנים? אם בבית”ר החליטו שחסר להם איכות מקדימה, זה נהדר, אבל אי אפשר להשאיר בקבוצה אחת שמונה שחקנים, שכל אחד מהם שווה הרכב ברוב קבוצות ליגת העל, כאשר יש רק שלושה מקומות פנויים על הדשא ובזמן שהמרמור גואה, החלק האחורי של הקבוצה, שמשווע לחיזוק משמעותי נותר בצל.

ולמרות כל העניינים המקצועיים הלא ברורים בקבוצה, שום דבר לא מצדיק את הקלות וחוסר האכפתיות שמציגים השחקנים. פעם קבוצות היו מגיעות לטדי ויודעות שהדחיפה של הקהל הוא כמו סם ממריץ למי שלובש צהוב-שחור, אבל היום בית”ר מציגה חבורת שחקנים שהקשר ביניהם לבין המועדון הוא מקרי בהחלט וכנראה שלא באמת מפריע להם על כאב הלב הגדול שהם גורמים לאוהדים.

שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים (אורן בן חקון)שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים (אורן בן חקון)

אני מקווה מאוד בשביל בית”ר והליגה כולה, שהמאמן החדש שימנו במועדון יעשה חריש רציני בקבוצה ובעיקר יסביר לשחקניו שאפשר להפסיד וזה גם יקרה עוד בעתיד, אך גם כשאתה מפסיד יש דרך וצורה לעשות זאת ואי אפשר לצאת קדימה כדי לנסות להציל את המולדת, כשמאחורה הכל עולה באש.

ולפני סיום, כמה מילים על בני יהודה. תענוג לראות את הקבוצה של יוסי אבוקסיס, שפשוט מצליחה למקסם את היכולות שלה כל פעם מחדש ודווקא כשהיה נראה שהיא תתרסק העונה, לאור היעדר הרכש, היא מציגה משחק שמתאים בול למידות שלה. החבורה בכתום יודעת מה המגבלות שלה, מה הדברים שהיא חזקה בהם והיא יודעת לנצל אותם עד תום, כדי להפוך למרעננת הרשמית של הליגה.

הכתוב הינו טור דעה