בעלי הפועל חיפה יואב כץ מתכוון לכנס הערב (רביעי) אסיפת קבוצה במחנה האימונים בהולנד במהלכה הוא יודיע לשחקנים על כוונתו לעזוב את המועדון. כץ, שהגיע הבוקר למחנה בהולנד, לא מצליח להירגע מההתנהלות בפרשת המסרונים, במהלכה השחקנים הרשו לעצמם להתבדח על חשבון המועדון ולא הביעו חרטה.

כזכור, לפני יומיים פנה מנהל הפועל חיפה לשחקנים בקבוצת הווטסאפ של המועדון וכתב: “הנכם מתבקשים להביא אתכם למחנה האימונים כפכפים ונעלי ספורט (לא הגיע כל הציוד)”.

השחקנים, בתגובה, הגיבו בשורת הודעות שכץ לא ראה בעין יפה, בלשון המעטה, כאשר בין השאר עדן בן בסט כתב: "הנכם מתבקשים לקנות כרטיסי טיסה לא הגיע הכסף". ניסו קפילוטו המשיך: "הנכם מתבקשים להביא אוהל לא אושרו החדרים במלון". גל אראל הוסיף הלצה משלו: "הנכם מתבקשים לצאת מחוץ למלון למצוא אנשים שישחקו מולנו לא אושר משחק האימון".

קבוצת הווטסאפ של הפועל חיפה

כץ, שכבר אתמול הבהיר שהוא כועס מאוד על שחקניו בעקבות הפרשה, התייחס לכך הבוקר ואמר ל-ONE: "אני אכן שוקל את המשך דרכי במועדון. את הכסף שאני משקיע, בין 10 ל-12 מיליון שקלים כל שנה, אני מעדיף להשקיע בנכדים שלי. מה שקרה בפרשה האחרונה לא מותיר לי ספק באשר להכרת התודה שאני מקבל מהשחקנים. אם הם לא יודעים להעריך ולא דאגו להביע חרטה בצורה כזו או אחרת, אין סיבה שאמשיך. כל אחד מהשחקנים יצטרך לעשות חשבון נפש לגבי מה שקרה. אם הם לא יעשו חשבון נפש, אני אעשה".

כצעד ראשון, כץ החליט לא לחתום על טיוטת החוזה החדשה של עדן בן בסט לשלוש השנים הקרובות. על כך אמר הבעלים: "החזרתי לעורך דינו של בן בסט את טיוטת החוזה לשלוש השנים הקרובות. אין לי כוונה לחתום ואני לא יודע אם אני אמשיך עם בן בסט בעונה הקרובה”.

כץ לא מוכן לעבור על הנושא לסדר היום ובכוונתו להבהיר זאת לשחקנים. בקבוצה מקווים מאוד שכץ לא יממש את איומו לעזוב. בינתיים, הקבוצה ערכה הבוקר אימון ראשון במחנה האימונים בהולנד ותקיים הערב ב-21:00 שעון ישראל משחק אימון מול אוסטנד מליגת העל הבלגית.

כמו כן, יואב כץ צפה באימון הקבוצה וגזר על עצמו שתיקה רועמת מול השחקנים וחלק מאנשי הצוות המקצועי. ניסיונותיהם של גל אראל, ניסו קפילוטו ומאמן השוערים פיני אברהם לדבר עם כץ לא צלחו.