אבל בעיר לוד. מוחמד אזברגה “אבו סובחי” הבעלים של הפועל בני לוד, הלך הלילה (בין שישי לשבת) לעולמו, ב-3 לפנות בוקר לערך, כשהוא בגיל 49 לאחר מאבק במחלה קשה בשנה האחרונה. הלווייתו התקיימה הבוקר בבית העלמין המוסלמי ברמלה. 

רק ביום חמישי האחרון הגיע אבו סובחי במשחק האחרון נגד הפועל רמת גן במחזור השלישי של גביע הטוטו. “הוא עבר הרבה טיפולים בשנה האחרונה, עבר אותם בגבורה ובשקט, אף אחד לא ידע ולא הרגיש שמשהו לא בסדר. שום דבר. בתקופה האחרונה חלה הרעה במצבו ומצבו הידרדר. הוא נשמה טובה, איש שעשה רק טוב”, אמרו עליו הבוקר בבני לוד.

אבו סובחי ביציע (אחמד מוררה)אבו סובחי ביציע (אחמד מוררה)

אבו סובחי, שהעלה את הקבוצה מליגה א’ ללאומית בעונת 2005/06 ובכך הקבוצה השלימה שלוש עליות ליגה בתוך שלוש שנים, הוביל את לוד לזכייה בתואר היחיד בתולדותיה, גביע הטוטו של הליגה הלאומית בעונת 2014/15 אחרי ניצחון 0:2 על בני יהודה בגמר.

תחת הבעלים, שנחשב מאז ומתמיד לדמות צבעונית בכדורגל הישראלי ואחד שלא מתבייש לומר את שעל לבו, ואחיו סלימאן אזברגה, ששימש כמאמן הקבוצה, בני לוד התקרבה לעלייה לליגת העל במספר מקרים, אך בעונה האחרונה סיימה במקום העשירי בליגה הלאומית. בשנה האחרונה, היה חשוד בעבירות מס ומרמה ועוד עבירות כלכליות, תוך כדי ההתמודדות עם המחלה.

אבו סובחי (נעם מורנו)אבו סובחי (נעם מורנו)

“בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתו טרם עת של מוחמד אזברגה (אבו סובחי) הבעלים של קבוצת הכדורגל בני לוד מהליגה הלאומית, אחד השמות הבולטים בכדורגל הישראלי שהקים מפעל חיים בלוד”, כתב סייד אזברגה בפייסבוק. “פרויקט שחיבר בין ערבים ויהודים באחווה ובשלום. אובדן גדול לכל מי שהכיר אותו. איש יקר ובנאדם לפני הכל שאהב לעזור לכל מי שפנה אליו. הלב נקרע ומסרב להאמין שהוא לא איתנו. יהי זכרו ברוך”.

ההתאחדות לכדורגל הודיעה: “ההתאחדות לכדורגל מביעה את צערה על מותו בטרם עת של מוחמד אזברגה (אבו סובחי) לאחר מאבק עיקש במחלת הסרטן. אבו סובחי היה בעבר חבר הנהלת ההתאחדות ותרומתו לטובת הכדורגל בלוד ובכלל כאמצעי לחיבור ולמוביליות חברתית הייתה יוצאת דופן וראויה לשבח. אנו משוכנעים כי מורשתו ועשייתו לטובת הכדורגל והדו קיום ימשיכו להנחות את כולם. תנחומינו למשפחה האבלה”.

אבו סובחי וסלימאן אזברגה (רדאד ג'בארה)אבו סובחי וסלימאן אזברגה (רדאד ג'בארה)

להלן התייחסותו של ארז כלפון, יו”ר מנהלת הליגות על לכתו בטרם עת של אבו סובחי: “דירקטוריון מנהלת הליגות והעובדים משתתפים בצער משפחת אזברגה ומועדון הפועל  בני לוד רכבת עם לכתו בטרם עת של מוחמד אזברגה “אבו סובחי” כשהוא בגיל 49, לאחר מאבק במחלה קשה בשנה האחרונה. אבו סובחי היה גשר של תקווה ושלום בין יהודים לערבים”.