הסיפור ההזוי מלטביה ממשיך להתגלגל. החלוץ הניגרי של ונטפסילס, אדלקה אקיינמי, שנמצא במו"מ עם מספר מועדונים באירופה וביניהם גם מכבי נתניה, נחטף לצורכי סחיטה ומיקוח לפי הדיווחים במדינה, שם גם נכתב כי הוא מחרים את האימונים לאחר שהכריחו אותו לחתום על חוזה חדש ואף איימו עליו בנשק. גם הוא כמו המועדון, הגיש תלונה במשטרה. 

לאחר הדיווחים אודות הפרשה, ונטספילס ערכה מסיבת עיתונאים כדי להסביר את המצב לתקשורת הלטבית, מסע"ת שארכה כ-50 דקות. המנהל המקצועי של המועדון, אנדראס בוטריקס קרא לאקיינמי לשוב לאימוני הקבוצה הלטבית, ואז חידד גם באנגלית כדי שהניגרי יבין את דבריו, כשאמר: "אדלקה אני יודע שאתה רואה את זה, תתנצל ואתה חוזר לקבוצה". 

לצד המנהל המקצועי ישב גם חברו לקבוצה, הטוגולזי עבדול ג'פאר מאמא, שאמר: "אף אחד לא איים עליו או הכריח אותו לחתום על חוזה חדש". כמוהו, גם טוסינס אייג'ונס הניגרי, שנחשב לחברו הטוב ביותר של החלוץ, ישב מצדו השני של המנהל המקצועי ואמר: "עשינו כאן הכל ביחד, הגענו ביחד. ביום שבו דנו על החוזה החדש שלו, אדלקה ואני ישבנו ביחד ואמרו לנו שאנחנו צריכים לחתום. אבל אמרו לנו שזה לא הכרחי. החוזה שלנו עדיין תקף, אבל אדלקה התרגז והלך, זה הכל".

אדלקה אקיניימי (טוויטר)אדלקה אקיניימי (טוויטר)

העניין הרב שנוצר סביבו של אקיינימי החל בשנה האחרונה, כאשר הוא כבש 23 שערים ב-39 הופעות בליגה הלטבית, אבל במיוחד לאחר המשחקים של ונטספילס במוקדמות הליגה האירופית. עם שבעה שערים בחמש הופעות בשתי העונות האחרונות במוקדמות המפעל, הניגרי צד את עיניהם של לא מעט מועדונים כמו בורדו, יאנג בויז, ברונדבי וטרבזונספור, שהסכימו לשלם 300 אלף יורו ללטבים, וגם מכבי נתניה.

 
השיא הגיע בשבוע שעבר, כאשר החלוץ בן ה-19 בסך הכל, כבש שער אדיר לרשת של בורדו, שהדיחה את ונטספילס בסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית. מאז, יצאה לדרך הסאגה המשוגעת שלא יורדת מהכותרות בלטביה.