הפועל באר שבע לא השכילה לנצח אמש (חמישי) את אפואל ניקוסיה במשחק הביתי בסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית ולאחר ה-2:2 היא תצטרך לנצח בקפריסין בשבוע הבא או לרשום תיקו רב שערים (3:3 ומעלה). אך יכול להיות שעד משחק הגומלין, טוני וואקמה כבר יהיה שחקן של קבוצה אחרת.

היהלום הניגרי ששוב הוכיח אמש את חשיבותו, בעיקר בזירה האירופית, קיבל הצעה כספית גדולה מטרבזונספור הטורקית – חוזה לשלוש שנים בהן הוא צפוי להרוויח 900 אלף יורו לעונה. הבוקר (שישי) הוא קיבל אישור מב”ש להמריא להתרשמות בקבוצה מהליגה הטורקית הבכירה וכעת הוא כבר נמצא במדינה שעשויה להפוך לביתו החדש בקרוב. וואקמה, שנחת בשדה התעופה באיסטנבול, נתקל במספר רב של עיתונאים וכלי תקשורת שחיכו לו עם נחיתתו.

וואקמה עם ויקי ואקנין בשדה התעופה (נעם מורנו)וואקמה עם ויקי ואקנין בשדה התעופה (נעם מורנו)

השחקן כבר ערך פגישה עם אנשי המועדון, ששייך לאחמט אאולו, בעלים של מספנות גדולות באיסטנבול. מי שעומדת מאחורי העסקה וטסה עם וואקמה לטורקיה היא סוכנת השחקנים ויקי ואקנין, שאחראית למו”מ שמתנהל על תנאיו של השחקן מול ראשי המועדון.

בבאר שבע מסרו כי לאחר שיחות שניהל השחקן עם המועדון, בהן הוא הבהיר את הרצון שלו לאתגרים מקצועיים חדשים וכי בפניו ניצבת הזדמנות כלכלית, ולאור התרומה הרבה שלו בשנים האחרונות, הוחלט לאפשר לו לצאת להתרשמות. עם זאת, בבאר שבע טוענים כי וואקמה ישחק במשחק הגומלין מול אפואל ניקוסיה בשבוע הבא.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: ידענו לחזור כמו קבוצה אמיתית

יש לציין כי אמנם מדובר באבדן מקצועי משמעותי, אך בב”ש לא יתנגדו להכניס לקופת המועדון מיליון יורו שהטורקים אמורים לשלם במסגרת העסקה, שכן הניגרי מסיים את חוזהו בקיץ הקרוב וכבר מחודש ינואר יוכל לנהל מו"מ עם כל קבוצה שיחפוץ ולעבור בחינם בתום העונה. כמו כן, יצוין כי באר שבע העבירה לוואקמה הצעה לפני כשבועיים והוא השיב בכך שעדיין לא החליט האם ברצונו להישאר בישראל.

טוני וואקמה לאחר שכבש את השני של ב"ש (איציק בלניצקי)טוני וואקמה לאחר שכבש את השני של ב"ש (איציק בלניצקי)

בבירת הנגב סירבו להתייחס לפני המשחק לסוגיית וואקמה, וגורמים המקורבים למועדון התעקשו כי למרות הפרסומים עדיין לא הונחה הצעה על שולחנה של אלונה ברקת ומדובר בלחצים לצורך המשא ומתן בין הצדדים, אך כעת ברור שיש הצעה קונקרטית מטורקיה. המאמן ברק בכר התייחס בקצרה לעניין בסיום המשחק כשאמר: "הוא חלק מהקבוצה ואמור להישאר עד סוף העונה", אך כבר לא בטוח שאותה הצהרה רלוונטית.