הפועל באר שבע סיימה הערב (חמישי) ב-2:2 נגד אפואל ניקוסיה, במסגרת המשחק הראשון בסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, לאחר שחזרה מפיגור 2:0 והשאירה לעצמה סיכוי בגומלין.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: ידענו לחזור כמו קבוצה אמיתית

ברק בכר: “תוצאה לא מספיק טובה, אבל לחזור מפיגור וכמעט לנצח נגד קבוצה כזאת זה משהו שצריך לקחת, ואנחנו יודעים שאנחנו צריכים לכבוש במשחק הבא. ברור שעכשיו נצטרך לחשוב מעט אחרת אבל אנחנו מאמינים בעצמנו. אני חושב שכל המדינה עברה יום לא פשוט אבל זה לא תירוץ. הקהל בא ונתן אנרגיות טובות וניסינו להחזיר לכל תושבי הדרום ואני מקווה שעשינו את זה לפחות במחצית השנייה. דיברנו לפני המשחק על להחזיר את רוח המועדון, לא להישבר, זה היה מאוד חשוב עבורנו ועשינו את זה היום אחרי שנראינו לא טוב, הרמנו את עצמנו וכמעט ניצחנו. זה היה דומה למשחק נגד אינטר, חשבנו איך נוכל להעביר את ההכרעה לגומלין. עדיין יש לנו סיכוי”.

טוני וואקמה, חנן ממן ואורן ביטון חוגגים (איציק בלניצקי)טוני וואקמה, חנן ממן ואורן ביטון חוגגים (איציק בלניצקי)

“אנחנו בתחילת השנה וכולם ממהרים לסכם דברים, אסור לשכוח ששיחקנו מול קבוצה מאוד חזקה”, הוסיף בכר. “עשינו טעויות ושילמנו, אבל ידענו לחזור וזה משהו שהיה חסר לי ברוח של באר שבע, אז אני מעודד לפחות מזה. אנחנו מנסים לעשות הכל הרבה יותר טוב, לעשות יותר דקות טובות מאשר דקות לא טובות ולהראות את זה בכל משחק מחדש. אנחנו מאמינים בעצמנו ומקווים לחזור עם ניצחון”.

על טוני וואקמה: “לא אדבר על ההצעות שיש על טוני, כבר שלוש שנים יש הצעות עליו וכרגע ממה שידוע לי הוא שחקן של הפועל באר שבע. לא היה קשה להכין את השחקנים לאור המצב הביטחוני, יש פה אנשים מנוסים בכל דבר אז מבחינתי לא קרה משהו מיוחד שמצריך הכנה אחרת. וואקמה חלק מהקבוצה ואמור להישאר”.

טוני וואקמה לאחר שכבש את השני של ב"ש (איציק בלניצקי)טוני וואקמה לאחר שכבש את השני של ב"ש (איציק בלניצקי)

שיר צדק: “יוצאים עם תחושות מעורבות, לא רצינו לקבל שני שערים בבית, אבל אני מעודד מאוד מהמחצית השנייה. הפועל ב”ש בטרנר זה משהו מיוחד ונעשה את הכל כדי לעשות את העבודה בשבוע הבא ואני מאמין שאפשר לעשות את זה. אנחנו מקבלים ביקורת אבל אנחנו יודעים שכולם בקבוצה אחרים על ההגנה ואנחנו קבוצה מאוחדת, יש הרבה עבודה ואני בטוח שברק יראה לנו איפה צריך להשתפר. באופן אישי אני מרגיש יותר טוב בכל משחק, מצליח להחזיר לעצמי את החדות והפיזיות, כמובן שאני צריך דקות משחק”.

שיר צדק (מרטין גוטדאמק)שיר צדק (מרטין גוטדאמק)

ברונו בלטאזאר, מאמנה של אפואל ניקוסיה, אמר בסיום: “אסור לשכוח ששיחקנו נגד אלופת ישראל, במחצית השנייה לא הצלחנו להגיע למצבי הבקעה. השחקנים שלי עשו עבודה טובה, אבל במשחקים כאלה יש טעויות ולצערנו אלו היו טעויות קריטיות לאור התוצאה. אנחנו ננסה לעשות את המיטב בבית שלנו כדי להצליח לעבור בבית שלנו. אני חייב להודות שהמצב הביטחוני היה משהו חדש בשבילנו, אנחנו לא רגילים לסיטואציות האלה אבל השתדלנו להתנהל כרגיל ולהתרכז במשחק. זאת סיטואציה משונה, אבל עשינו הכל כדי לשים את הכל בצד ולעלות למגרש בצורה הטובה ביותר. בשבוע הבא אנחנו נשחק בבית שלנו ולבאר שבע יהיה קשה מול הקהל שלנו, ברור שזה נותן דרייב לקבוצה, אבל אנחנו נצטרך פשוט לסיים את ההתמודדות הזאת בצורה הטובה בשבילנו”.

ברונו בלטאזאר (איציק בלניצקי)ברונו בלטאזאר (איציק בלניצקי)

התקרית עם בן ביטון: “אלה דברים שקורים במהלך המשחק עם האמוציות של האווירה והמשחק, זה היה משהו קטן וחסר חשיבות”.