במכבי תל אביב קיים זעם גדול על היכולת של הקבוצה אמש (שני) במחצית הראשונה בהפסד 3:2 לבית"ר ירושלים. מחצית ראשונה מביכה בלשון המעטה, סיימה את המשחק וגם "קאמבק" קל בחצי השני, לא שינה את השורה התחתונה - ארבעה הפסדים רצופים בארבעת משחקי הפלייאוף העליון, ולפתע הפער מהמקום החמישי עומד על שלוש נקודות בלבד. המקום באירופה בסכנה אמתית וגדולה במיוחד.

"זה ביזיון מתמשך, לא יהיה ככה מקום באירופה. משחקים כמו לוזרים בלי טיפת כבוד, אם ככה הקבוצה משחקת על החיים שלה", אמרו בסביבת השחקנים. ביקורת גדולה מאוד הייתה על ההרכב שהציב ג'ורדי קרויף למשחק ובסביבת השחקנים סיפר אחד מהם כי “היו בהלם מההרכב”. המאמן מבחינתו הסביר כי ההצבה של יובל שפונגין כמגן שמאלי הייתה אילוץ, שכן אופיר דוידזאדה לא היה כשיר לאורך השבוע האחרון ורק באימון המסכם לקח חלק ומבחינתו כלל לא היה מיועד לשחק. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בן זקן: חשוב שהשגנו את שלוש הנקודות

המאמן ההולנדי מבחינתו מנסה לזעזע, לעשות כל מה שאפשר כדי להוציא משהו מהקבוצה, אבל שום דבר לא הולך. מה שלא ברור הוא איך הקבוצה שלו שוב מסיימת משחק בו בועטים לעבר השער שלה שלושה כדורים למסגרת וכל השלושה נכנסים (במחצית הראשונה כמובן). במחזור הבא מכבי ת"א תתארח אצל בני יהודה, ולא ברור איזה עוד שפן ינסה קרויף לשלוף מהכובע. אמש הוא לא הכניס אפילו מהספסל את דור מיכה ובמכבי ת"א היו מופתעים מאוד מכך. גם ההצבה של אלירן עטר בכנף ימין, בה הוא מעולם לא הצטיין, נתפסה כהחלטה רעה של המאמן. 

בעניין אי הכללתו של מיכה אמר קרויף: "אני חושב שלאחרונה השתמשנו בו יותר מדי, הוא קצת עייף, הוא לדעתי גם עייף קצת בראש - מבחינה מנטלית. זו הייתה הזדמנות טובה לשים שחקנים שנלחמים על דברים, כמו אצילי שרעב וארון שוינפלד שתמיד רעב, לשחקנים אחרים גם מגיע לשחק". תשובתו של קרויף בעניין מיכה התקבלה בגיחוך בקרבת השחקנים שממש לא אהבו אותה וכעסו כאשר שמעו את הדברים. אם מיכה "עייף מבחינה מנטלית" וכמו כן משחק ללא הפסקה ומרגיש עייף (לדברי קרויף) - מהו בדיוק התירוץ לכך שראיקוביץ' שסופג כל בעיטה שהולכת למסגרת, ממשיך לפתוח? האם דניאל טננבאום השוער השני אינו רעב לשחק ולהוכיח את עצמו כמו אצילי או שוינפלד שקיבלו את מקומו של מיכה? האם השוער הסרבי אינו עייף מנטלית? ובנוסף, אם אצילי רעב - האם הוא לא היה רעב גם לפני שבוע, שבועיים או שלושה כאשר כבר היה כשיר לחזור? 

פרדראג ראיקוביץ'. גם 'עייף מנטלית?' (רדאד ג'בארה)

בנושא מחליפו של קרויף בעונה הבאה, המנכ"ל בן מנספורד שב ארצה לאחר שנועד עם מספר מאמנים מועמדים לתפקיד, אולם כרגע, הכל עניין של סבבי ראיונות. טרם התקבלה החלטה וטרם סומנו המועמדים המובילים שאיתם רוצים לסגור. גם החלטות לגבי שחקנים לעונה הבאה טרם התקבלו ובמועדון אמרו: "יש כל מיני גורמים שהתחילו לעבוד מוקדם מהרגיל, עוד לא קיבלנו שום החלטה על שום מועמד. קודם כל נמנה מאמן ומשם נתקדם". 

קרויף אמר לאחר המשחק בטדי כי: "אנחנו במצב שבו כל בעיטה לשער שלנו נכנסת. פשוט לא להאמין שזה המצב שלנו בפלייאוף. ספגנו שלושה שערים משלושה מצבים של בית"ר, מב"ש מצב אחד למסגרת נכנס, מול נתניה ארבעה כדורים מתוך שבע בעיטות, מול הפועל חיפה 2 מ-2. הכל הולך נגדנו ולנו בצורה הפוכה. עבור מועדון כמו מכבי זה לא יכול לקרות. אולי אם היה לנו יותר ביטחון היינו יכולים לגרד פה תיקו. יש לנו משחק בשבת ואנחנו חייבים להפסיק לדמם. בפלייאוף הכל זה לקחת נקודות. לא משנה איך אתה משחק. אנחנו לא לוקחים נקודות וכל השאר כן. היינו יכולים להוציא הרבה יותר מהפלייאוף. עכשיו יש לנו שלב חדש בו אנחנו לא נלחמים על האליפות, אלא על המקום הרביעי. זה המינימום עבור מועדון כמו מכבי, אבל אנחנו חייבים להילחם על כך. היינו יכולים לנצח בכל המשחקים שבהם הפסדנו חוץ מאשר במשחק נגד נתניה". 

ג'ורדי קרויף אובד עצות (רדאד ג'בארה)

ההולנדי המשיך להגיד כי אחד הדברים שהם עשו לא נכון בפלייאוף זה לחזור לשחק עם רביעייה אחורית, אמירה מוזרה, שכן הוא המאמן והוא בוחר את המערכים ואת ההרכבים. על השאלה אם הוא לא חושש מכך שהוא ישאיר מועדון בשוקת שבורה כאשר יעזוב בסיום העונה, השיב: "לא, זו אולי קלישאה וזה נשמע אולי מטופש אחרי ארבעה הפסדים, אבל המועדון בנה יסודות, יש לו בעלים טוב, יש שחקנים טובים, מחלקת הנוער משתפרת, יש שחקנים מושאלים שהשתפרו, העתיד יהיה טוב. צריך ללמוד מהטעויות ולדעת איזה שחקנים מתאימים למכבי מבחינה מנטלית. אני לא יכול לענות על השאלה מי ראוי להיות פה או לא. המועדון צריך לקבל החלטות, אני בטוח שהם יודעים מה לעשות". 

עומר אצילי שחזר לשחק לאחר חמישה חודשים וכבש בפנדל, הוסיף: "דבר ראשון, התגעגעתי מאוד לדשא, הייתי חמישה חודשים בחוץ וזה היה חסר לי. הרגשתי טוב אבל זה לא משנה כלום כי ספגנו הפסד רביעי ברציפות ועכשיו אנחנו צריכים להרים את עצמנו למשחק הבא, חשוב מאוד שנעשה את זה. ברור שאנחנו חושבים על זה שהפער מנתניה הוא רק שלוש הפרש”.

עומר אצילי אחרי הגול (רדאד ג'בארה)

עוד הוסיף: “צריך לצאת טיפה מעודדים מהמחצית השנייה ולבוא עם זה לבני יהודה, כי זה משחק שאנחנו חייבים לקחת. אנחנו צריכים בינינו להבין שאין דרך חזרה ושאסור לנו לחשוב על זה שנאבד את המקום באירופה. באנו לפלייאוף עם ביטחון, הייתה מעידה קטנה ואז זה התגלגל. אין לי כל כך הסבר להתפרקות שלו כשאנחנו סופגים שער. נקווה שעד סוף העונה זה ישתנה. אם לא נהיה באירופה זו תהיה אכזבה ענקית לכולם במועדון, אנחנו צריכים להיות באירופה ואני מאמין שנהיה. חייבים לעצור את כדור השלג הזה".