אין ספק כי בשנים האחרונות העיסוק בספורט מתהווה לתרבות של ממש בקרב העם הישראלי. התחלנו לזוז, לרוץ, לדווש, לטפס ולדבר על זה, לדבר על זה הרבה. גם מי שעדיין לא מקיים את תרבות התנועה מרגיש איך לאט לאט היא מחלחלת לתוך חייו הפרטיים, בין השאר עקב היכרות עם אנשים שהתחילו לחיות ולנשום את הספורט, כמו בני משפחה, קולגות וכו'. 

התרבות החדשה הזו, תרבות ה-"Training" נמצאת בתהליכי עיצוב והגדרה של עצמה ממש בימים אלו ולפי איך שזה נראה, היא לגמרי כאן בשביל להישאר. הוכחה עכשווית לקיומה היא הנגשת ענפי ספורט מקצועיים שבעבר נחשבו לאליטיסטים ויוקרתיים, לעם ולקהילה. ענף אולימפי שהפך לעממי יותר מאי פעם הוא טריאתלון. טריאתלון משלב שלושה סוגי ספורט: שחייה, רכיבה על אופניים וריצה, ומשתתפיו נקראים טריאתלטים. מכיוון שזהו ספורט הדורש (בין היתר) ציוד מורכב, הוא אינו מתאים לכולם אבל בהחלט יכול לאתגר אינדיבידואלים ששואפים לבחון את גבולות הגוף ואת חוזקם המנטלי. 

מוב לייק טריאתלט 

פעילות גופנית הכוללת שחייה, רכיבה על אופניים וריצה מעבידה בפרך את המפרקים, בפרט מפרקי הירכיים, הקרסוליים ועמוד השדרה הגבי. תנועות רפטטיביות (חוזרות ונשנות) מעמידות מפרקים אלו בעומסים גדולים שסופגים חלק גדול מהאימפקט המופעל על הגוף. ספורטאים שמשקיעים את כל כולם באימונים ודוחפים את גופם עד קצה גבול היכולת, מוכרחים להסב תשומת לב גבוהה גם מהכיוון השני, לתת לגוף זמן התאוששות מספק בין אימונים גדולים ולהיות קשובים לו בשביל למנוע פציעות.  

על איזה תוסף תזונה ממליצים הספורטאים?

במשך שנים ארוכות, חברת סולגאר עבדה על פיתוח פורץ דרך שיעניק פתרון יעיל לצרכים קיימים של אנשים העוסקים בפעילות גופנית ה-No.7. מדובר על תוסף תזונה המורכב מ-7 רכיבים כאשר אחד השחקנים הראשיים הוא קולגן פטנטי UC-II® המותאם לתת מענה ממוקד למקור הבעיה ולא רק לסימפטומים שלה. חשוב לציין ש-No.7 יכול להתאים לקשת רחבה של מתאמנים, ללא קשר להגדרתם כספורטאים מקצועיים או מתאמנים חובבים.

No.7 של סולגאר

ללמוד מהמומחים: טריאתלטים מספרים איך מתמודדים מול עומס פיזי תמידי 

ערן מנגל – בן 60 נשוי ואב לארבעה, פיזיותרפיסט מזה 30 שנה. ממייסדי מדיקס - המרכז לרפואת ספורט הפרטי הגדול בארץ

“כפיזיותרפיסט טיפלתי 22 שנה בקבוצות ספורט על המגרש ובחדר הטיפולים. טיפלתי במגוון מקצועות ספורט; שחיינים, שחקני כדורסל מקצועני, שחקני כדוריד מקצועני שחקני כדורגל ושחקניות כדורסל מקצועני. כיום במדיקס מטפל בספורטאי סבולת רבים; רצי מרתון טריאתלטים ואנשי ברזל. אני בעצמי ספורטאי סבולת; 5 מרתונים ברחבי העולם וגם בארץ, 4 תחרויות איש ברזל, מעל 10 תחרויות חצי איש ברזל ועוד טריאתלונים וחצאי מרתון לרוב. במהלך האימונים לתחרות איש ברזל בקופנהגן החלו כאבי ברכיים בצד הפנימי דו צדדי.

“היה ברור שזה העומס כתוצאה מהאימונים. בהתייעצות עם הדיאטניות במדיקס התחלתי לקחת את התוסףNo.7. כבר לאחר שבוע חל שיפור ניכר בכאבים ולאחר שבוע נוסף הכאבים חלפו לבלי שוב. 

ערן מנגל. צילום: טלי שיאצו – ספורטלי

“כשהתחריתי בתחרות איש הברזל בקופנהגן לא סבלתי מכאבי ברכיים, למרות שסבלתי מכאבים אחרים (שרירים) כתוצאה מהמאמץ הגדול. אני ממליץ לחלק ממטופליי No.7 כאשר רלוונטי ועד עתה בהצלחה מרובה”.

אריאל הלר – מאמן ובעלים של קבוצת הטריאתלון MYWAY

“בתור מאמן וספורטאי פעיל אני גומע בשבוע יותר מ-70 ק"מ ריצה ו-300 ק"מ רכיבה על אופני כביש. העומס על המפרקים, הגידים והשרירים שלי הוא עצום. לקראת תחרות אני מעלה עוד יותר את העומס ואז לא פעם מתחילים הכאבים.

“לאחרונה נחשפתי למוצר No.7 מבית סולגאר. התחלתי להשתמש בו ולשמחתי הכאב פחת ולאחר שבוע הפסיק לגמרי. אין לי ספק שאילולי המוצר לא הייתי קובע שיא אישי בתחרות איש הברזל שעשיתי בגרמניה. שיא שקבעתי לפני 9 שנים כשהייתי עוד צעיר”.

התוכן נכתב בשיתוף חברת סולגאר

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!