האביב קרב ובא וזו בדיוק התקופה שעשרות אלפי ישראלים מחליטים להיכנס למשטר ספורטיבי לקראת ההגעה לחוף הים.

מי שנהנה בעיקר מהתופעה הם חדרי הכושר השונים, אשר זוכים לגל של אלפי נרשמים אשר מגיעים עם חלומות של ירידה מאסיבית במשקל ועיצוב גוף שלא היה מבייש דוגמנים בפרסומות אופנה.

אם גם אתם החלטתם להירשם לחדר הכושר, אז קודם כל קיבלתם החלטה מבורכת – כל עוד אתם לא מול מסך ואתם מעלים דופק, דיינו. עם זאת, חשוב שתדעו כי מעבר להגעה עצמה הקושי הוא בהתמדה, שכן תשעים אחוז מהנרשמים מפסיקים להגיע בשלושת החודשים הראשונים – קרי חובת ההוכחה מוטלת עליכם ועליכם בלבד.

כמו בכל שנה, ורגע לפני שאתם נרשמים, מדור בריאות וכושר מכין אתכם לתופעה הפחות נעימה במכוני הכושר השונים – עשרת הטיפוסים שפשוט מוציאים את החשק להגיע ולהתאמן. הרשימה המלאה לפניכם.

המרעישים – כדאי שתצטיידו באוזניות. יש מתאמנים שלקחו את הוצאת האוויר בזמן המאמץ צעד רחוק מדיי והם נוהגים לשרוק או לצעוק בכל עליה. התופעה גורמת למכון הכושר להישמע כמו מכון עינויים, שכן גם מוזיקה בוויליום גבוה לא מצליחה להתגבר על הסאונד הנורא.

העשירים – הם לא נכנסים למכון בלי מאמן אישי, מה שגורם להם להסתובב כמו טווסים עם מבט של “תמשיך באימון הלא יעיל שלך בלי מאמן אישי”. אל תצרו איתם קשר עין כל האימון – זה מוציא אותם מדעתם שלא מקנאים בהם.

העשירים. מה הם תופסים מעצמם?

השודדים – לא אכפת להם אם אתה תוך כדי הסט או שהמשקולות על הרצפה. הם יורידו מהמוט שלך משקולות כי הם לא מצאו אחרות ובמקרה הגרוע גם לא תשים לב לכך (ואז תבצע תרגיל עם משקל מופחת או מוט לא מאוזן). החוצפנים ביותר כאמור, גם יורידו לך משקולות תוך כדי הסט – לראות ולא להאמין.

המסריחים – לא, אנחנו לא מדברים על אלו עם ריח הגוף, משום שאלו קיימים בכל מקום. אנו מדברים על החבר’ה שפותחים קופסת טונה במקלחות. אמן שייצא להם דג מקולקל…

המתקנים – הם באו עם כוונות טובות, אך הם אולי הגרועים ביותר. עם וותק של שבוע במכון הם כבר בטוחים שהם מדריכים מוסמכים ומרשים לעצמם לתקן אותך בכל תרגיל. פיתרון יעיל יכול להיות לשחק אותה שאתם ממדינה אחרת ולא יודעים עברית.

המעמיסים – הם רוצים שכולם ידעו שהם מרימים משקלים מוגזמים ולכן קוראים לך לשמור עליהם כדי לאסוף כמה שיותר קהל למופע. תגידו להם שיש לכם פריצת דיסק בגב, אולי הם יעזבו אתכם במנוחה.

המדגמנים – הם מנצלים כל שניה בין התרגילים כדי לעמוד מול המראה ולבחון את עצמכם תוך כדי שהם מפשילים שרוולים ומרימים את החולצה. אתם מוזמנים לעמוד בינם לבין המראה, זה תמיד כיף.

כמה אפשר מול המראה? כמה????

המתנחלים – הם קבעו את כל תוכנית האימון שלהם על מכשיר אחד והם לא זזים ממנו לאורך שעה שלמה. אם תפנו אליהם הם יענו לכם שנשאר להם רק עוד 8649 סטים והם מסיימים. פיתרון יעיל יכול להיות לתפוס להם את המכשיר בזמן שהם שותים ולהתחיל מהומה.

המעיקים – הם מחכים למכשיר או למשקולות שאתה משתמש בהן, אבל בצורה מוגזמת – הם נעמדים קרוב מדיי וכל שניה שואלים כמה נשאר לך. פשוט תענה להם מראש שנשארו לך עוד 122,556 סטים והם אולי יעזבו אותך במנוחה ויתרחקו קצת.

המשקשקים – הם בקושי יומיים במכון אבל הם הולכים עם שייק חלבון לכל מקום, גם תוך כדי הסטים. זה לא היה מפריע אלא אם כן הם היו נעמדים שעה מול הקולר כדי למלא את את השייקר...

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!